Nové iPhony a Apple Watch prídu v roku 2020 s inovovanými displejmi

ZDROJ | Apple

Apple v týchto dňoch rokuje s dodávateľmi displejov pre nové iPhony a Apple Watch. Tie by mali v roku 2020 prísť s novinkami, ktoré prinesú lepší používateľský zážitok.

Aj keď sú OLED displeje na nových iPhonoch veľmi kvalitné, chýba im jedna vlastnosť, ktorou sa pýšia iPady Pro s LCD displejmi. Podľa leakera UniverseIce sa to ale na budúci rok zmení.

O čo ide? Nové iPhony majú dostať v roku 2020 raz tak väčšiu obnovovaciu frekvenciu, ako je tomu teraz. Konkrétne sa má zvýšiť zo 60 Hz na 120 Hz. Na iPadoch Pro sa táto technológia volá TrueMotion.

UniverseIce uviedol na Twitteri, že „Apple uvažuje o prepínateľnej obnovovacej frekvencii 60 Hz/120 Hz na iPhone v roku 2020 a diskutuje so spoločnosťami Samsung a LG.“

UniverseIce sa „špecializuje“ na úniky informácií Samsungu a je považovaný za dôveryhodný zdroj, ak sa dá leaker takto označiť. Z prostredia Samsungu zrejme pochádza aj táto informácia, pretože práve táto spoločnosť vyrába OLED displeje pre modely iPhone X, Xs a Xs Max.

Pozrite siNový iPad Pro je predstavený: Veľký skok vpred, alebo poskakovanie na mieste?

V iPadoch technológia TrueMotion dynamicky prispôsobuje zobrazenie pohybu obsahu pre plynulé posúvanie, väčšiu citlivosť a plynulejší pohyb. Keďže to robí v reálnom čase, spolu s lepším používateľským zážitkom znižuje energetickú náročnosť a tým predlžuje životnosť batérie.

Adaptívne IAP ProMotion zároveň znižuje latenciu Apple Pencil. Ďalší spoľahlivý leaker a analytik Apple Ming-Chi Kuo prednedávnom uviedol, že môžeme očakávať podporu Apple Pencil v budúcoročných iPhonoch.

Apple má v roku 2020 dokončiť úplný prechod na OLED displeje vo všetkých iPhonoch. Tie sa budú vyrábať vo veľkostiach 5,4, 6,1 a 6,7 palcov.

ZDROJ | Apple

O nových displejoch pre Apple Watch sa šepká už dlhšiu dobu. Podľa Economic Daily News vedie spoločnosť rozhovory s LG, dodávateľom terajších OLED displejov, o zavedení microLED panelov.

Sériová výroba by mala približne deväťmesačnú dodaciu dobu, čo znamená dostatočnú rezervu a v prípade komplikácií by sa stihne vrátiť na OLED displeje.

Pozrite siBude technológia microLED pokoriteľom OLED?

Apple Watch tak budú prvý produkt od Apple s technológiou microLED, za nimi by v prípade spokojnosti mali nasledovať iPhony.

Prechod z OLED technológie na microLED prinesie menšiu hrúbku panela, predĺženie životnosti batérie a eliminuje problém s vypálenými pixlami, ktoré sa objavujú pri OLED displejoch.

ZdrojUniverseIce,Economic Daily News

Komentáre k článku