Nové notebooky HP EliteBook sú krajšie aj výkonnejšie

Spoločnosť HP predstavila tri nové notebooky zo série HP EliteBook. Majú krajší dizajn, modernejšie procesory a pre ľudí ktorí majú radi súkromie aj kryt pre webkameru.

Všetky laptopty sa zaraďujú do série EliteBook 800 G5. Tá je zameraná na bežné úkony pracovníkov biznis sféry. Aj preto ponúknu odolnú konštrukciu vďaka testom MIL-STD 810G, viac výkonu či špeciálny softvér starajúci sa o bezpečnosť.

ZDROJ | HP

Tri novinky prídu v rôznych veľkostiach. Model 830 G5 ponúkne 13-palcový displej, 840 G5 14-palcový monitor a 850 G5 15-palcový panel. Základným rozlíšením bude Full HD, dve väčšie verzie môžu mať dokonca 4K Ultra HD displej. Výrobca sľubuje vyšší jas aj užšie rámiky. Nechýba ani možnosť zvoliť dotykový povrch, na výber je aj funkcia HP Sure View, ktorá znemožní nazeranie druhých na verejných priestoroch. Nad monitorom sa nachádza HD webkamera, ktorú môže za príplatok používateľ zakrývať mechanickým plieškom. Extra mikrofón sa má postarať o kvalitnejší zvuk počas videohovorov.

ZDROJ | HP

V srdci noviniek môže byť starší Intel Core i5-7200U siedmej generácie, ale aj najnovší osem-jadrový Intel Core i7-8650U. Pamäť RAM môže mať kapacitu 32 GB DDR4, vnútorné úložisko až 1 TB SSD. Zatiaľ čo väčší bratia môžu mať aj dedikovanú grafickú kartu AMD Radeon RX540 4 GB, model 830 G5 si bude musieť vystačiť s GPU od Intelu.

ZDROJ | HP

Pre pripájanie periférií notebooky ponúknu jeden USB-C s podporou Thunderbolt 3, dva USB 3.0 porty, HDMI, Ethernet aj dokovací konektor. Výdrž batérie spoločnosť neuvádza, no do noviniek implementovala rýchle nabíjanie HP Fast Charging, ktoré nabije 50 % akumulátora za 30 minút.

Pozrite siHP vylepšuje hardvér pre VR, cieli s ním na profesionálov

Okrem HP Sure View sa majiteľ môže spoľahnúť na HP Sure Start, HP Sure Run, HP Sure Recover a HP Sure Click. Za príplatok sa v novinkách môže nachádzať aj čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | HP

Najnovšie laptopty zo série HP EliteBook budú dostupné už tento mesiac. 13-palcový model začne na sume 1 049 dolárov, 14-palcový dolár bude stáť najmenej 1 029 dolárov a za najväčší model si výrobca vypýta 1 039 dolárov a viac.

ZdrojHP

Komentáre k článku