Nové gramofóny od Technics začínajú na cene 10 000 dolárov

ZDROJ | Technics

Na CES 2018 Panasonic potešil aj milovníkov analógového zvuku a ukázal nové gramofóny od profesionálov Technics. Modely SP-10R a SL-1000R budú len pre skutočných audiofilov.

Gramofóny a počúvanie platní sa stáva čoraz populárnejšie. Minulý rok sme vám dokonca na jeden taký priniesli aj recenziu. Najnovšie je tu profesionálna audio firma Technics, ktorá si drží kvalitu v oblasti gramofónov už viac ako 45 rokov. Na výstave CES 2018 sa firma ukázala s dvomi modelmi.

O gramofóne Technics SP-10R sme písali ešte na jeseň 2017 po výstave IFA. Pre pripomenutie, gramofón disponuje masívnym tanierom, ktorý váži 7,9 kilogramov a oddeleným motorom, ktorý sa stará o direct-drive pohon. Gramofón sľubuje tichý pohon a redukciu neželaných vibrácií.

ZDROJ | Technics
ZDROJ | Technics

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Nevýhodou je, že ku gramofónu si musíte kúpiť ramienko aj s prenoskou, čo je ďalšia nákladná investícia, mimo ceny gramofónu, ktorá sa má pohybovať okolo čísla 10 000 dolárov. Na druhej strane, časti gramofónu sú spätne kompatibilné s gramofónmi z predchádzajúcej série SP-10.

ZDROJ | Technics

Novinkou však bol model Technics SL-1000R. Ten na rozdiel od SP-10R disponuje ramienkom S-type, no prenosku na ňom nenájdete. Cena tohto kúsku má byť až neuveriteľných 20 000, čo ho zaraďuje medzi drahšie gramofóny na trhu.

ZDROJ | Technics

Pozrite siTechnics SP-10R – gramofón, ktorý nepoteší slovenské peňaženky

Napriek tomu, že gramofóny vyzerajú prvotriedne, dátum vydania zatiaľ ohlásený nebol a pri cenovej relácií oboch kúskov sa asi nebude jednať o modely, ktoré sa budú vyrábať sériovo.

Oba modely sú poháňané priamo cez motor, čo môže u audiofilov vyvolať menšie obavy, keďže samotný motor môže spôsobovať vibrácie, no pri značke Technics to hádam nehrozí.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojTechnics

Komentáre k článku