Nové Dual drive USB Type-C od SanDisku prekvapí aj dizajnom

ZDROJ | SanDisk

SanDisk, ktorý sa môže pochváliť, že ho nedávno kúpila americká spoločnosť Western Digital, tentokrát stavil na prepojenie s viacerými zariadeniami. Ich druhá generácia špeciálnych USB s označením Dual drive USB Type-C prináša krajší dizajn, ale aj vyššie kapacity.

DualDrive TypeC 2
ZDROJ | SanDIsk

Slovíčko dual už naznačuje, že USB má dve koncovky. Na jednej strane sa nachádza klasický type-A konektor pripojiteľný ku väčšine počítačov.

Na druhej strane sa nachádza type-C konektor, ktorý začínajú využívať najnovšie android zariadenia, notebooky či tablety a zároveň na ne začína prechádzať aj Apple na svojich Macbookoch.

Pozrite siApple MacBook a LaCie prichádzajú s podporou USB-C konektoru

Rýchlosť transferu dát pri nových USB je až 150 MB/s. Cenovka pritom začína na 19,99 USD za 16 GB a končí pri 69,99 USD za trochu objemnejší 128 GB model. Nechýbajú ani zvyšné klasické modely, 32 GB za 29,99 a 64 GB za 39,99 dolárov. Napriek vyššej cene kupujúcich určite poteší až päťročná záruka.

DualDrive TypeC 1
ZDROJ | SanDisk

Pozrite siKingston DataTraveler microDuo 3C má USB-C konektor a 64 GB pamäte

Vyzerá to žiaľ tak, že tradičným USB prvej generácie pomaly odzváňa a začínajú ich nahrádzať USB-C. Klasické USB porty však naďalej využíva množstvo zariadení, od autorádií, cez smart TV až po herné konzoly.

https://www.youtube.com/watch?v=TUa3Sglti8U

ZdrojSanDisk

Komentáre k článku