Nové chladničky Samsung Family Hub majú už aj umelú inteligenciu

ZDROJ | Samsung

Samsung každoročne predstavuje múdrejšie a múdrejšie smart chladničky, ktoré majú byť stredobodom domácnosti. Do chladničky totiž chodí každý, malí i veľkí, muži i ženy. Práve preto je na amerických chladničkách od Samsungu už roky displej. V tých najnovších je aj umelá inteligencia.

ZDROJ | Samsung

Najnovšie chladničky Samsung Family Hub 4.0 z výstavy CES 2019 v Las Vegas majú nielen nové rozhranie pre jednoduchšie a pohodlnejšie ovládanie, ale sú ešte múdrejšie.

Samozrejmosťou je komunikácia so všetkými smart zariadeniami, vrátane SmartThings v domácnosti. Nechýba ani známa možnosť kontroly chladničky na diaľku pri nakupovaní potravín pomocou funkcie View Inside.

Family Hub umožňuje používateľom pripravovať lepšie a zdravšie jedlá aj pomocou aplikácie Meal Planner, ktorá zostavuje recepty na základe uprednostňovaných potravín, stravovacích potrieb a položiek dostupných v chladničke.

Novinkou je napríklad automatická notifikácia v prípade, že zabudnete chladničku otvorenú. Výrobcovia by ale už mohli vymyslieť systém na automatické zatváranie dvierok po určitom čase. Jeden elektromotor nemôže byť taký problém.

ZDROJ | Samsung

Hlavnou novinkou Family Hub 4.0 je ale tzv. Family Board, akási zdieľaná obrazovka, prostredníctvom ktorej môžu rodinní príslušníci spolu komunikovať vraj osobnejším spôsobom. Pravdepodobne ide o cha iba medzi členmi rodiny.

Používatelia môžu mať na chladničke vyhradenú obrazovku pre zdieľanie fotografií a správ, môžu pridávať ručne písané poznámky a lepiace papieriky a dokonca meniť farbu pozadia tak, aby ladilo s kuchyňou. Druhou významnou novinkou je integrácia umelej inteligencie v podobne Samsung Bixby.

Dnes predstavujeme najnovšiu verziu chladničky Family Hub s vstavaným digitálnym asistentom Bixby a podporou umelej inteligencie. Bixby teraz ponúka nové možnosti konektivity a inteligentné funkcie navrhnuté pre zjednodušenie každodenného chodu domácnosti. V kombinácii s novou nástenkou Family Board ponúka Family Hub ideálne spojenie pohodlia a konektivity,“ uviedol John Herrington, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie Home Appliances spoločnosti Samsung Electronics America.

ZDROJ | Samsung

Hlasom je tak možné získavať informácia nielen z internetu, ale aj pripojených zariadení, napríklad vášho smartfónu. Hneď ráno je tak možné od Bixby získať informácie o danom dni, večer si zas môžete vypočuť najdôležitejšie správy dňa. Samozrejmosťou je prepojenie s podporovanými aplikáciami, takže Bixby chladničke vie spustiť prehrávanie hudby zo streamingovej appky, pustiť VoD službu na televízore či objednať hotel pred dovolenkou.

Vďaka technológii identifikácie hlasu dokáže Bixby rozpoznať hlasy jednotlivých členov domácnosti, takže každý dostane informácie ušité priamo na mieru svojim záujmom a potrebám.

Nové chladničky Family Hub budú na trhu už o niekoľko mesiacov. Ceny výrobca zatiaľ neohlásil.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku