Nové APU Bristol Ridge od AMD s 50% nárastom výkonu oproti Kaveri

V polovici minulého roka ste sa mohli dočítať o zatiaľ poslednej generácii APU procesorov Carrizo. Model bol založený na dizajne štvrtej iterácii Bulldozer modulu (jadra s kódovým označením Excavator) zameraný výhradne na netobooky.

Včera spoločnosť priniesla zopár informácií o novom APU Bristol Ridge pre rok 2016. Počas očakávaného májového veľtrhu Computex 2016 má byť novinka už siedmej generácie uvedená na trh.

Bristol Ridge-12
ZDROJ | AMD

Hlavným rozdielom medzi predchodcom a novým Bristol Ridge je v implementácií pamäti DDR4, vďaka ktorej Bristol Ridge dokáže pracovať na vyšších frekvenciách.

Práve vyššie základné frekvencie zabezpečujú vyššiu pamäťovú priepustnosť, ktorá je kľúčová najme pre integrovaný grafický čip. Z pohľadu výkonu ma byť novinka výkonnejšia o 10% oproti šiestej generácii a poskytne až o 50% viac výkonu oproti Kaveri z roku 2014.

Deklarovaný výkon Bristol Ridge sa na 100 % prejaví až v notebookoch s implementáciou nových čipov. Partner spoločnosti už predstavil nové zariadenie s využitím Bristol Ridge.

Pozrite siNové notebooky HP mieria na trh, vieme ich ceny

Nový 15-palcový HP Envy x360 má disponovať väčšou výdržou na jedno nabitie a hlavne patrí medzi prvé modely , ktoré budú využívať APU siedmej generácie od firmy AMD.

Bristol Ridge-13
ZDROJ | AMD

Proces výroby Bristol Ridge by mal byť nezmenený, teda veľkosť 28 nanometrov ostáva. Zlepšenia v spotrebe energie budú predovšetkým vychádzať z optimalizácie na úrovni architektúry. Základom bude nie veľmi úspešná koncepcia Bulldozer, no už v novšej inkarnácii Excavator.

Pozrite siAMD stále prešľapuje na 28 nm výrobe, napriek tomu má čo ponúknuť

Nebude chýbať podpora FreeSync, Dual Graphics a DirectX 12. Netreba ani zabúdať na modulárnu nadstavbu,  pri ktorej jeden modul disponuje 2 jadrami. Maximálne bude možné využívať silu štvorjadrových procesorov.

Bristol Ridge-14
ZDROJ | AMD

Desktopové verzie Bristol Ridge by mali používať päticu AM4, ten istý socket by mal byť vyhovujúci aj pre výkonnejšie procesory na báze Zen bez grafickej časti s kódovým označením Summit Ridge. Na ďalšie informácie si už musíme počkať na koniec mája, kedy by si mal konať veľtrh Computex 2016.

 

ZdrojAMD

Komentáre k článku