Nové Apple Watch ukrývajú nový vysielač. Načo je to ale dobré?

ZDROJ | Apple

Smart hodinky Apple Watch Series 7, ktoré boli predstavené len minulý týždeň, obsahujú tajné bezdrôtové pripojenie určené na prenos údajov.

Pozrite siSú Apple Watch 7 najdokonalejšie smarthodinky na svete?

Dokumenty FCC odhalili, že najnovší model Apple Watch je vybavený bezdrôtovým modulom 60,5 GHz, ktorý sa predtým nevyskytol v žiadnom Apple produkte. Tento modul je zodpovedný za prenos údajov do hodiniek.

Na zapnutie tejto funkcie bude vyžadovaný špeciálny dok vyrobený spoločnosťou Apple. O ňom je známe len to, že funguje na magnetickom prichytení, aby udržal hodinky na svojom mieste, a je vybavený portom USB-C.

Keďže táto technológia nebola Applom prezentovaná, je viac než pravdepodobné, že tento dok je určený len pre interné použitie spoločnosťou. Takéto zariadenie by malo byť schopné prenášať údaje rýchlosťou 480 mb/s. Je to veľmi podobná rýchlosť, akú dosahuje aj USB typu 2.0.

ZDROJ | Apple

Ako už vieme, každý model Apple Watch mal v mieste vkladania remienka ukrytý servisný port. Je pravdepodobné, že Apple testuje nový prístup k údajom hodiniek prostredníctvom bezdrôtového vysielača a doku.

Naskytá sa tu aj možnosť, že si tu Apple skúša aj prenos údajov kvôli tomu, že už pár rokov sa hovorí o iPhone bez konektorov, ktorý by fungoval čisto na bezdrôtovom nabíjaní.

Táto téma je teraz aktuálna, keďže EÚ prezentovala zákon, kedy by všetky smartfóny v Európe mali mať jednotný USB-C konektor. Keďže Apple je v tomto veľmi tvrdohlavý, očakávame, že spoločnosť radšej odstráni nabíjací konektor úplne, ako by nasadilo USB-C.

Zatiaľ, čo sa nové iPhonyiPady začali predávať už 24. septembra, o dostupnosti nových Apple Watch nepadlo ani slovo. Musíme tak čakať, dokým spoločnosť Apple neprinesie bližšie informácie.

Pozrite siChcem Apple Watch, kúpiť si nový, alebo postačí starší model?

 

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku