Nové aplikácie Mercedes me posúvajú Mercedes do éry digitálnej správy vozidla

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz od základov prekopal digitálne prepojenie svojich vozidiel s mobilnou aplikáciou Mercedes me. Zákazníci budú mať po novom tri aplikácie, ktoré im budú slúžiť na ovládanie auta, dokupovanie služieb a správu servisu.

Novú ponuku aplikácií pre majiteľov Mercedes-Benz po novom tvoria aplikácie Mercedes me, Mercedes me Store a Mercedes me Service. Všetky tri aplikácie sú už v čase písania tohto článku dostupné v obchodoch App Store a Google Play do konca roka budú dostupné na viac ako 40 trhoch.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Aplikácia Mercedes me bude slúžiť ako doteraz na vzdialenú správu a ovládanie vozidla. Ku kontrole najazdených kilometrov, tlaku pneumatík, ovládaniu nezávislého kúrenia, sklápacej strechy a bočných okien sa v novej verzii aplikácie pridáva krátke zapnutie svetlometov, čo sa môže hodiť napríklad pri hľadaní vozidla na parkovisku.

Pozrite siNový Mercedes-Benz Triedy S ponúkne inovácie v oblasti bezpečnosti

Aplikácia Mercedes me Store slúži na rýchly prehľad platnosti služieb Mercedes me connect a výbavy na vyžiadanie. Zákazníci si tak môžu priamo cez túto aplikáciu do vozidla dokúpiť niektoré digitálne služby aj bez návštevy servisu, ako tomu bolo doteraz.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes me Service napokon majiteľov vozidiel upozorní na blížiaci sa servis, prehliadku alebo údržbu. Rovnako poslúži aj pri diagnostike menších problémov, napríklad v podobe vzdialeného upozornenia na potrebnú kontrolu tlaku pneumatík na najbližšej čerpacej stanici. Aplikáciu je okrem toho možné použiť aj na rezerváciu termínu v najbližšom autorizovanom servise.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Drobné vonkajšie vylepšenia novej generácie aplikácií Mercedes me dopĺňa väčšia zmena, ktorá nastala na ich pozadí. Všetky tri aplikácie sú totiž po novom vyvinuté na spoločnej platforme. Zákazníci tak môžu vo všetkých troch aplikáciách používať rovnaké údaje, zatiaľ čo vývojári môžu začať stavať vlastné aplikácie vďaka novému, spoločnému súboru nástrojov na vývoj (SDK).

Pozrite siZNAČKY | Mercedes-Benz – hviezda ciest žiariaca po svete

Mercedes-Benz očakáva, že do roku 2025 sa štvrtina celosvetového odbytu osobných áut v spolupráci s predajnými partnermi bude dosahovať prostredníctvom online kanálov. Nová generácia mobilných aplikácií tak stavia základy pre túto budúcnosť, v ktorej bude hrať digitálna správa vozidla prím.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku