Nové 4K a 8K televízory Sony ponúknu unikátny zvuk prispôsobený miestnosti

ZDROJ | Sony

Sony počas výstavy CES 2020 v Las Vegas nepredstavil len koncept elektromobilu VISION-S (áno, čítate správne, elektromobilu). Na stánku japonského výrobcu je možné vidieť aj celkom nové portfólio smart televízorov. Tie okrem špičkového obrazu prinášajú novú funkciu Ambient Optimization.

Pozrite siSony predstavilo svoj prvý elektromobil, VISION-S!

ZDROJ | Sony

Sony počas CES 2020 predstavilo nielen svoj prvý elektromobil, ale aj nové televízory pre tento rok. A neboli by to novinky, keby aspoň čosi nové i neponúkli. Hlavným lákadlom nových modelov má byť funkcia Ambient Optimization. Pod týmto ničnehovoriacim názvom sa skrýva funkcia, ktorá zabezpečuje úpravu obrazu, ale aj zvuku podľa konkrétnej miestnosti.

Súčasťou funkcie je technológia Acoustic Audio Calibration, ktorá pri spustení televízora nastaví zvuk podľa miestnosti a následne bude vedieť s týmito parametrami i ďalej pracovať. Podobné technológie ponúkajú top-end soundbary, resp. systémy domáceho kina od renomovaných výrobcov. V televízoroch však túto funkciu nájdete len veľmi ťažko.

ZDROJ | Sony

Vrcholom ponuky bude 8K Ultra HD televízor Bravia Z8H 8K LED, ktorého displej funguje ako reproduktor. Disponuje funkciou Frame Tweeter, čo jasne hovorí o použití – rám je zároveň výškovým reproduktorom.

Podobnú funkciu, no už bez vibrujúceho rámu má mať i model Bravia X950H. Sony ju nazýva Sound-from-Picture-Reality. Televízor má presne vedieť odkiaľ z obrazu ide zvuk a podľa toho upravuje virtuálny priestorový zvuk, ktorý vychádza z televízora. Displeje majú Netflix Calibrated Mode, vybrané kúsky majú podporovať aj IMAX Enhanced.

ZDROJ | Sony

Všetky nové televízory Sony budú podporovať Apple AirPlay 2 a HomeKit. Chýbať nebude ani podpora hlasových asistentov Amazon Alexa či Google Assistant. Všetky nové televízory zároveň pracujú na najnovšom systéme Android TV postavenom na Android 9. Dvojicu top modelov (Z8H a X950H) z noviniek bude možné ovládať aj čisto len hlasom s využitím Google Assistant.

Všetky novinky pracujú na Picture Processor X1. Televízory podporujú aj Dolby Atmos zvuk, ale aj HDR štandardy, vrátane Dolby Vision.

ZDROJ | Sony

Top model Z8H s 8K Ultra HD rozlíšením má okrem iného aj špeciálne diaľkové ovládanie s podsvietením. V predaji bude v 75 a 85 palcovej uhlopriečke.

ZDROJ | Sony

Model s LED displejom, X950H má disponovať navyše funkciou X-Wide Angle pre lepší obraz z uhlov aj pre menšie uhlopriečky 55 a 65 palcov. K dispozícii budú aj 49, ale aj 75 a 8-palcové modely. Nižší model, X900H bude k dispozícii s 55, 65, 75 a 85 palcoch. Tento model však už nemá Picture Processor X1. Bude však patriť k dostupným 4K UHD modelom.

ZDROJ | Sony

OLED modely Sony Bravia Master Series A9 budú k dispozícii aj v 48-palcovej uhlopriečke. Nižší model A8H bude k dispozícii s 55 a 65 palcových uhlopriečkach. Ceny noviniek zatiaľ nie sú známe, v predaji majú byť o niekoľko mesiacov.

ZDROJ | Sony

ZdrojSony

Komentáre k článku