Nová vlajková loď vivo X6Plus vyráža na plavbu

ZDROJ | vivo

Nadšenci mobilných telefónov a obzvlášť fanúšikovia smartfónov čínskeho výrobcu vivo dnes netrpezlivo očakávali oficiálne predstavenie dvojice nových zariadení, medzi ktorými mala byť aj nová vlajková loď výrobcu, model vivo X6Plus. Stalo sa, a tak sa môžeme zoznámiť s výsledkom spojenia kovového tela a AMOLED displeja.

vivo X6 - X6Plus 02
ZDROJ | vivo

Keďže oba modely, X6 a X6Plus sú takmer zhodné a odlišujú sa predovšetkým vo veľkosti displeja (X6: 5,2”), z čoho vyplývajú aj celkové rozmery, vnútornej pamäti (X6: 32 GB) a kapacity batérie (X6: 2 400 mAh), vrhnime sa rovno na väčší z nich, phablet X6Plus. Jeho AMOLED displej s Full HD 1 080p rozlíšením sa hrdí uhlopriečkou 5,7”. Kovové telo, ktoré sa prezentuje tromi elegantnými farbami, Silver, Gold and Rose Gold, je tenké len 6,6 mm.

Pri pohľade na veľkorysé údaje o pamätiach môžeme konštatovať, že 4 GB RAM a 64 GB vnútorná by mali uspokojiť aj náročnejších používateľov. vivo X6Plus, ako aj menší súrodenec, zvládne prácu v Dual SIM režime. Pričom jeden zo slotov SIM je možné využiť pre pamäťovú microSD kartu. Vtedy ale musíte oželieť Dual SIM režim. X6Plus je vybavený výkonným 8-jadrovým procesorom MediaTek MT6752 s grafikou Mali-T760 a pracuje s OS Android 5.1, kustomizovaným nadstavbou Funtouch OS.

vivo X6 - X6Plus 09
ZDROJ | vivo

Jednou z perličiek smartfónu vivo X6Plus je snímač odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenia, ktorý je schopný snímania v ľubovoľnej orientácii a stačí mu 0,4 sekundy na odomknutie obrazovky. Ďalšou je audio výstup, keďže výrobca do smartfónu implementoval Hi-Fi čip YAMAHA YSS-205X. To bude radosť počúvať hudbu. V hanbe nezostáva ani obrazový výstup, ktorý môžete zaznamenať 13 Mpx hlavným fotoaparátom s fázovou detekciou, AF a clonou f/2.2. Selfie maniaci, tešte sa na prednú kameru s 8 Mpx senzorom.

Smartfón vivo X6Plus vstúpi 7. 12. 2015 najskôr na čínsky trh, kde sa bude predávať za 3 200 čínskych jüanov, čo predstavuje približne 480 €. Navnadili sme vás naň? Kedy a či vôbec sa tento elegantný obor dostane aspoň do Európy zatiaľ nie je známe.

 

Zdrojvivo

Komentáre k článku