Nová vlajková loď Olympusu nesie označenie OM-D E-M1 Mark II

ZDROJ | Olympus

Photokina 2016 je plná noviniek a samozrejme nezaháľal ani Olympus, ktorý tu predstavil svoju novú vlajkovú loď. Ak teda budete chcieť to najlepšie od Olympusu, hľadajte model OM-D E-M1 Mark II.

RECENZIAOlympus OM-D E-M1 Mk II – malý unikát s rýchlosťou Šinkansenu

https://youtu.be/V5LXNHnbOew

Olympus uvádza, že novinka nie je o ničom inom, ako o rýchlosti. OM-D E-M1 Mark II ponúkne nový high-end obrazový procesor TruePic VIII, ktorý by mal byť až 3,5 násobne rýchlejší, ako v prípade predchodcu.

Pozrite siNAŽIVO | Olympus OM-D E-M5 Mark II – 40 Mpx v praxi

O fotografie sa stará Live MOS snímač s rozlíšením 20,4 Mpx, ktorý v kombinácii s elektronickou uzávierkou umožní vytváranie snímok v maximálnom rozlíšení pri snímkovacej frekvencii 60 fps, prípadne 18 fps pri kontinuálnom zaostrovaní.

olympus-om-d-e-m1-mark-ii-05
ZDROJ | Olympus

Olympus navyše v prípade popracoval aj na systéme ostrenia, ktorý dostal nový algoritmus a 121 cross-type ostriacich bodov. Novinkou je aj Pro Capture mód, ktorý vytvorí momentky v 50 Mpx rozlíšení.

Nový OM-D E-M1 Mark II samozrejme nezabúda ani na video. V jeho prípade sa môžete tešiť na 4K video (4 096 x 2 060 px), ako aj 5-osú stabilizáciu a špeciálnu elektronickú stabilizáciu určenú pre videá.

olympus-om-d-e-m1-mark-ii-03
ZDROJ | Olympus

Ak radi fotografujete, alebo natáčate videá v počasí, ktoré nie je práve priaznivé, poteší vás, že Olympus myslel aj na toto. Novinka je totiž odolná voči vplyvom počasia, takže za najbližšej búrky sa budete môcť kľudne vybrať von fotografovať.

Pozrite siOlympus OM-D E-M5 Mark II – 40 Mpx fotky, Full HD video za tisícku

Pomôcť by vám mala aj lepšia batéria, ktorá podľa Olympusu ponúkne o 37 % vyššiu výdrž, ako v prípade predchodcu. Navyše, ako sa na poriadnu vlajkovú loď patrí, aj Olympus OM-D E-M1 Mark II ponúkne dvojicu slotov pre vaše SD karty.

olympus-om-d-e-m1-mark-ii-04
ZDROJ | Olympus
olympus-om-d-e-m1-mark-ii-06
ZDROJ | Olympus

Ak sa teda chystáte novinku kúpiť, budete si musieť ešte chvíľku počkať. Bez udania presného termínu Olympus oznámil len toľko, že model OM-D E-M1 Mark II sa začne predávať koncom tohto roka.

https://youtu.be/Y4rz6f3d6-4

Rovnako ako na presný termín uvedenia, si budeme musieť počkať aj na cenu novinky. Lacný však nebude.

ZdrojOlympus

Komentáre k článku