Nová verzia PlayStation VR bude podporovať HDR

Už prešiel takmer rok, kedy spoločnosť Sony oznámila PlayStation VR headset. Najnovšie táto spoločnosť pracuje na verzii s podporou HDR a so vstavanými slúchadlami.

https://www.youtube.com/watch?v=a19BEK1t4TU

Nový PlayStation VR headset tak bude pohodlnejší, keďže pri používaní slúchadiel už nebude potrebné zapájať ich cez 3,5 mm jack.

Spoločnosť Sony integrovala stereo slúchadlá priamo do tela headsetu. Okrem toho sa PlayStation hráči môžu tešiť na podporu rozlíšenia HDR, keďže nový PS VR headset bude mať aj nový procesor.

Samotná konzola PlayStation 4 dostala podporou pre HDR minulý rok vo verzii PlayStation Pro. HDR je skratka pre High dynamic range, čiže širší dynamický rozsah, ktorý umožní zobrazovať jasnejšie a bohatšie farebné spektrum.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony PlayStation VR prídu na trh až v októbri! Vieme ich cenu

Čo sa týka ceny, ktorá bola pri PlayStation VR nastavená na 400 eur, spoločnosť Sony oznámila, že sa meniť neplánuje. Ak uvažujete nad týmto zariadením, no nie ste si istí, čo by ste na ňom hrávali, spomenieme, že Sony PlayStation VR sa môže pochváliť podporou pre viac ako stovku hier, ktoré si môžete zahrať vo virtuálnej realite.

Z najlepších kúskov spomenieme napríklad hry Resident Evil 7, Batman: Arkham VR či Superhot VR, ktorý sme si mali možnosť nedávno aj vyskúšať v herni s virtuálnou realitou VRBA.

Výhodou virtuálnej reality od Sony je cenová dostupnosť, ktorá o pár desiatok až stoviek eur prekonáva konkurenciu. Na druhej strane pre využite PlayStation VR je potrebné vlastniť samotnú konzolu PlayStation 4, kameru PlayStation camera a ovládače.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

Napriek tomu dostanete perfektný herný zážitok, ktorý stojí za to. Ak vás zaujíma virtuálna realita od Sony, prečítajte si našu kompletnú recenziu na zariadenie PlayStation VR.

Nová verzia PS VR má zatiaľ otázny dátum vydania, ale už čoskoro by sme sa ho mali dozvedieť. Čo sa týka hier, všetky už vydané kúsky budú bez problémov hrateľné aj na novom modeli.

ZdrojSony

Komentáre k článku