Nová Škoda Superb naživo je fantastická

Na Autosalóne v Bratislave sme si ohmatali novú Škodu Superb 2015. Známe sú už aj ceny, kúpite ju od 21 290 €. Beriete?

Nová Škoda Superb 2015

Autosalón Bratislava priniesol niekoľko zaujímavých premiér a výnimočných kúskov. Ešte do nedele 19. apríla 2015 si môžete novinky vyskúšať naživo. My sme sa počas novinárskeho dňa zúčastnili aj predstavenia novej Škody Superb. Prvý dojem? Chcel som si ju rovno objednať!

Nová Škoda Superb 2015

Poviete si, to je blázon. Škodovku, navyše predraženú a obyčajnú… Naozaj? Choďte si ju pozrieť. Pôsobí majestátne a verte mi, že bude nielen v Európe výborne predávaným modelom. Vlajková loď výrobcu pritom začína s cenovkou nižšou ako predchádzajúca generácia. Ak nie ste nároční, za 21 290 € ju dostanete s benzínovou 1.4 TSI s výkonom 125 koní vo výbave Active. Tá už obsahuje aj klímu (aby nie), parkovacie senzory, multifunkčný volant, rádio s dotykovým displejom…priplaťte si však minimálne za elektróny.

Nová Škoda Superb 2015

Ale nebudem hrať skromného. Ja som sa pozeral rovno na výbavu L&K, ktorú dostanete napríklad so slušným dieselom 2.0 TDI s výkonom 150 koní za 33 290 €. Tu už máte všetko na čo si spomeniete. Vrátane adaptívneho podvozku, adaptívneho tempomatu, kompletnej elektriky a samozrejme aj s navigačným systémom COLUMBUS s 8-palcovým dotykovým displejom a MirrorLinkom. Tiež je tu už aj audio systém s 12 reproduktormi. Ako tak pozerám do cenníka, k tejto výbave si však nebudete môcť kúpiť kontrolu mŕtveho uhla alebo asistenta kontroly jazdy v jazdnom pruhu. Fail, alebo chyba cenníka (k iným výbavám sú tieto položky dostupné)? V podstate Superb dostal väčšinu technológií z nového Passatu, ktorý sme podrobne už testovali.

Nová Škoda Superb 2015

Interiér je však veľká nuda (pozrite si foto nižšie, nepoužili sme starú foto!). Je síce kvalitne spracovaný, ale tu sa mohol šéfdizajnér Škody viac vyhrať. Klíma z Octavie, výduchy z Rapidu…šeď a nuda, naozaj. Passat je výrazne ďalej, pravdepodobne to ovplyvnil koncern. No aspoň sa štandardom stala elektronická brzda a z koncernu si Škoda vzala aj dobrý automat či iné technológie.

Nová Škoda Superb 2015

Aj Škoda si však uvedomuje nutnosť technológií na palube. Preto si môžete priplatiť za možnosť pripojenia k LTE cez samostatnú SIM kartu, potom je jednoduché vytvoriť v interiéri aj Wi-Fi hotspot. Do vášho smartfónu dokáže nový Superb odosielať aj rôzne údaje ako spotreba paliva, dynamika jazdy a pod. vďaka systému SmartGate. Superb navyše dokáže komunikovať s vaším smartfónom aj cez SmartLink, ktorý obsahuje už spomínaný MirrorLink, ale aj Apple CarPlay či Android Auto. Zaujímavosťou bude tiež priehradka na telefón pred riadiacou pákou, ktorá dokáže zosilniť signál mobilnej siete a ponúkne aj bezdrôtové nabíjanie. Aktuálne žiaľ ešte dostupná nie je.

Nová Škoda Superb 2015

Nový Superb zaujal. Až na strohý interiér dostanete kus dobrého auta pripomínajúceho luxusné Audi, ktoré budú Slováci opäť určite milovať. Žiaľ aj tí dlhoprstí. Už len vybaviť dobrú fleet zľavu a môžete meniť váš služobák, vo firmách bude Superb doma.

Nová Škoda Superb 2015

Komentáre k článku