Nová séria WD_Black rozšíri kapacitu diskov herných konzol a desktopov

ZDROJ | Western Digital

Séria produktov WD Black od spoločnosti Western Digital bola doteraz vyhradená pre prémiové modely značky. Po novom však bude označovať úložiská špeciálne určené pre herné konzoly a herné počítačové zostavy.

Spoločnosť Western Digital vytvára novú produktovú líniu s názvom WD_Black, ktorá bude zastrešovať externé SSD a HDD úložiská pre herné konzoly Xbox One, PlayStation 4 a herné počítače. Novú líniu otvára hneď niekoľkými novými modelmi úložísk, ktoré ponúkajú SuperSpeed USB pripojenie USB 3.2 gen 2×2 s maximálnou rýchlosťou čítania 20 Gb/s.

Životný cyklus súčasných herných konzol sa pomaly, ale isto blíži ku koncu, pričom ich najväčšími mantinelmi je okrem grafického výkonu už aj nedostatok interného úložiska. Videoherné dáta už často prekračujú aj hranicu 100 GB, na čo ich interné úložiská nestačia nielen kapacitou, ale ani rýchlosťou čítania.

Riešením tohto problému má byť päť nových úložísk WD_Black, vďaka ktorým už hráči nebudú musieť z konzol vymazávať staršie tituly a zároveň si budú môcť užívať kratšie časy nahrávacích obrazoviek.

Model WD_Black P10 Game Drive je úložisko typu HDD s maximálnou kapacitou 5 TB, na ktorú sa odhadom zmestí zhruba 125 herných titulov. Úložisko využíva pripojenie USB 3.2 Gen 1, takže je kompatibilné s hernými konzolami, aj s počítačmi. Disk bude dostupný v rôznych verziách od 2 do 5 TB s cenami od 89,99 dolárov do 149,99 dolárov.

ZDROJ | Western Digital

Pre náročnejších hráčov je určený vyšší model WD_Black P50 Game Drive, ktorý už využíva úložisko typu SSD s USB 3.2 gen 2×2 pripojením s maximálnou rýchlosťou čítania 2 000 MB/s. Tento model bude dostupný maximálne v 2 TB variante a spoločnosť naň ponúka záruku až na päť rokov od kúpy.

Pozrite siHerný Samsung Space Gaming Monitor ušetrí miesto na vašom stole

Z trochu iného súdka je HDD model WD_Black D10 Game Drive s kapacitou 8 TB až pre zhruba 200 herných titulov. Disk ponúkne rýchlosť čítania 250 MB/s, pričom mu dokonca nechýba ani aktívne chladenie. V predaji bude iba jeden pamäťový variant s cenou 199,99 dolárov.

ZDROJ | Western Digital

Western Digital vydá identický model s rovnakým označením aj pre konzolu Xbox One. V tomto prípade však pôjde o variant s maximálnou kapacitou 12 TB, na ktorú by sa malo zmestiť až 300 hier. V spolupráci s Microsoftom bude k tomuto modelu pribalené aj 3-mesačné členstvo v službe Xbox Game Pass Ultimate. Tento model bude stáť na americkom trhu až 299,95 dolárov.

Pozrite siASUS ROG Strix SCAR III – navonok elegán, vo vnútri výkonná herná beštia

Pre konzolu Xbox One bude určený aj ďalší model s názvom WD_Black P10 Game Drive For Xbox One, ktorý ponúkne skromnejšiu kapacitu 5 TB pre 125 hier. Aj v tomto prípade bude v balení prítomný 3-mesačný poukaz na službu Xbox Game Pass Ultimate, ktorú je možné využívať aj na počítačoch. Tento model bude v predaji vo verziách od 3 do 5 TB v cenách od 109,99 dolárov po 149,99 dolárov.

Modely WD_Black P10 Game Drive pre Xbox One, WD_Black D10 Game Drive a WD_Black D10 pre Xbox One dorazia do predaja ešte v tomto kvartáli. Model WD_Black P50 Game Drive príde do predaja až v poslednom kvartáli tohto roku. Informácie o dostupnosti a cene pre náš trh zatiaľ nemáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojWestern Digital

Komentáre k článku