Nová séria Oppo Reno2 ponúka štvoricu fotoaparátov na zadnej strane

ZDROJ | Oppo

Spoločnosť Oppo predstavila novú sériu smartfónov Reno2, ktorú tvoria tri modely – Reno2, Reno2 Z a Reno2 F. V čom sa vlastne nové modely medzi sebou líšia?

Spoločným poznávacím znakom nových modelov je štvorica fotoaparátov na zadnej strane, ktorú dopĺňa vysúvací predný fotoaparát. Každý model však pristupuje k tejto zostave, ako aj k zvyšku výbavy trochu odlišne. Poďme sa teda pozrieť na ich hardvér po poradí.

Nový Oppo Reno2 ponúkne 6,5” AMOLED displej s 93,1-percentným podielom k telu. Vďačiť za to môže výsuvnému fotoaparátu s rozlíšením 16-megapixelov, ktorý sa dokáže vysunúť už za 0,8 sekundy a po vysunutí pripomína žraločiu plutvu. Aj keď ide len o jeden senzor, predný fotoaparát podporuje bokeh efekt (rozmazané pozadie) aj pri nahrávaní videa.

ZDROJ | Oppo

Esom v rukáve tohto modelu je samozrejme zadná zostava fotoaparátov, ktorú tvorí 48-megapixelový senzor Sony IMX586 s veľkosťou 1/2,0” s clonou f/1,7., ktorému nechýba ani optická stabilizácia obrazu. Hneď pod ním nájdeme 8-megapixelový ultraširokouhlý objektív so záberom 116 stupňov, 13-megapixelový teleobjektív s 5x hybridným priblížením a 2-megapixelový monochromatický senzor pre tvorbu portrétových fotografií s bokeh efektom.

Oppo Reno2 poháňa čipset Snapdragon 730G s 8 GB pamäte RAM. Používatelia budú mať k dispozícii internú pamäť s kapacitou 256 GB. Pomerne šetrný čipset doplní batéria so štedrou kapacitou 4 000 mAh a rýchlym 20W nabíjaním VOOC 3.0. Reno2 dorazí na indický trh 20. septembra v prepočte za zhruba 460 eur.

Pozrite siTelegram bude mať vlastnú kryptomenu Gram

Model Reno2 Z dorazí do predaja už 6. septembra v prepočte za zhruba 375 eur. Za nižšiu cenu môže najmä mierne orezanie zadnej zostavy fotoaparátov. Prím hrá stále 48-megapixelový senzor od Sony, no tentokrát bez optickej stabilizácie obrazu.

ZDROJ | Oppo

Na druhom mieste zostáva rovnaký 8-Mpx senzor, no na treťom už nájdeme iba 2-megapixelový monochromatický senzor nasledovaný ďalším 2-megapixelovým, tentokrát farebným senzorom.

ZDROJ | Oppo

Na prednej strane nájdeme o kúsok väčší AMOLED displej s uhlopriečkou 6,53”, ktorý zaberá 91,6 % prednej strany zariadenia. Rozdiel v uhlopriečke i v pomere obrazovky k telu zrejme spôsobuje voľba inej konštrukcie pre vysúvanie fotoaparátu. Ten má mimochodom taktiež rozlíšenie 16 Mpx.

Vo vnútri Reno2 Z bude pracovať čipset MediaTek Helio P90 s rovnakou pamäťovou konfiguráciou, akú ponúka Reno2. To platí aj pre kapacitu batérie a jej rýchle nabíjanie.

Pozrite siLisa Su – líderka, ktorá dokázala postaviť spoločnosť AMD späť na nohy

Radi by sme s istotou povedali, že tretí model Reno2 F bude z novej trojice najlacnejší, no Oppo v tomto prípade ešte neoznámilo jeho cenu, iba neupresnené novembrové vydanie. Jeho výbava však nasvedčuje tomu, že by skutočne malo ísť o najlacnejší model.

ZDROJ | Oppo

V jeho útrobách totiž tentokrát nájdeme čipset MediaTek Helio P70 s 8 GB RAM interným úložiskom s kapacitou 128 GB. Na zadnej strane má taktiež 48-megapixelový senzor, no tentokrát nejde o senzor od Sony, ale s najväčšou pravdepodobnosťou o senzor ISOCELL GM1 od Samsungu.

ZDROJ | Oppo

Zvyšné tri fotoaparáty na zadnej strane, ako aj predný selfie fotoaparát, ponúkajú rovnaké parametre, ako fotoaparáty modelu Reno2 Z. S týmto modelom bude zdieľať aj batériu a 6,53” AMOLED displej.

ZdrojOppo,GSMArena

Komentáre k článku