Nová séria Huawei nova 6 zaujme fanúšikov selfie a výkonného hardvéru

ZDROJ | Huawei

Spoločnosť Huawei osviežila populárnu sériu nova šiestou generáciou, ktorú zastupujú modely Huawei nova 6, nova 6 5G a lacnejší model Huawei nova 6 SE. Aj keď nejde o vlajkové lode, hardvérom od nich nemajú ďaleko.

V oblasti smartfónov sa už stalo tradíciou, že výrobcovia pod jednou sériou ponúkajú tri rôzne modely, z ktorých si vyberie každý. V tomto prípade však trio netvorí väčší, menší a lacnejší model. Huawei nova 6 a nova 6 5G sa od seba odlišujú iba podporou 5G sietí, ktoré sa v Európe ešte len budujú.

Vo vnútri oboch modelov nájdeme výkonný čipset HiSilicon Kirin 990, na ktorom sú postavené aj ostatné najnovšie vlajkové lode značky Huawei a Honor. Čipset však nie je to, na čo sa Huawei pri týchto modeloch sústredí najviac. Hlavnú rolu v tomto prípade hrá duálny selfie fotoaparát osadený v 6,57“ LCD displeji s rozlíšením Full HD+.

ZDROJ | Huawei

Konkrétne ide o 32-Mpx fotoaparát doplnený o 8-Mpx širokouhlý fotoaparát so 105-stupňovým záberom, ktorý sa bude hodiť najmä pri tvorbe skupinových selfie fotografií. Duálny selfie fotoaparát by tu nemal byť len tak na parádu. V teste DxOMark dosiahol celkovo 100 bodov, čím sa z Huawei nova 6 (5G) podľa tohto testu stal smartfón s najlepším selfie fotoaparátom na trhu.

ZDROJ | Huawei

Na opačnej strane nájdeme trojitý fotoaparát, ktorý tvorí 40-Mpx hlavný senzor, 8-Mpx teleobjektív s trojnásobným priblížením, 8-Mpx ultraširokouhlý objektív a hĺbkový snímač. Zadný fotoaparát však zatiaľ spoločnosť DxOMark netestovala.

Pozrite siSamsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

Huawei nova 6 a nova 6 5G dokážu zaujať aj zvyšnými parametrami, medzi ktoré patrí 8 GB RAM a 128 GB, resp. 256 GB interné úložisko v prípade 5G verzie. Batéria ponúkne kapacitu 4 200 mAh, no v prípade 5G verzie iba 4 100 mAh. V praxi by sa však takýto drobný rozdiel prejaviť nemal a ak by aj nové modely sklamali výdržou, zachráni ich rýchle 40-W nabíjanie.

ZDROJ | Huawei

Pre menej náročných používateľov je určený model Huawei nova 6 SE, ktorý ponúkne 6,4“ IPS displej s Full HD+ rozlíšením s drobnou dierou pre 16-Mpx fotoaparát. Na zadnej strane nájdeme štvoricu snímačov v klasickej zostave, pričom hlavný snímač ponúkne rozlíšenie 48 Mpx a clonu f/1.8.

Pozrite siHuawei Band 4 Pro ponúkne GPS, NFC, oximeter a najmä zaujímavú cenu

Vlajkový čipset tentokrát vystrieda o niečo menej výkonný Kirin 810 s 8 GB RAM. Interná pamäť, batéria a ani rýchlosť nabíjania sa však od modelu nova 6 nelíši.

Huawei nova 6 bude na čínskom trhu začínať v prepočte na cene 410 € a nova 6 5G na cene 490 €. Lacnejší Huawei nova 6 SE bude dostupný v prepočte už od 280 €. Predaj bude spustený už 12. decembra, no spoločnosť zatiaľ o medzinárodnej dostupnosti najmä kvôli obchodnému embargu nehovorí.

ZdrojGSMArena,Huawei

Komentáre k článku