Nová Orange TV už fičí naplno. Vieme čo ponúka a ako ju získate aj „zadarmo“!

Orange vylepšil svoju ponuku televízie tak výrazne, že nielen pre operátora, ale i samotných zákazníkov ide o veľkú vec. Pozrite sa, čo všetko môžete od operátora získať teraz, kedy Orange TV už môžete sledovať nielen cez optiku, ale aj cez satelit či cez internet.

Letné „uhorkové“ obdobie rozhodne nie je u operátora Orange. Ten si práve tieto horúce letné dni nechal na predstavenie ponuky Orange TV, ktorú výrazne zmenil a najmä sprístupnil takmer všetkým obyvateľom Slovenska.

Ak bola televízia od Orangeu v minulosti dostupná len pre cca. 22% Slovákov, dnes je to podľa operátora až 99%. Takmer každý si tak novú telku od Orangeu môže vyskúšať. Na výber sú tri možnosti prístup k TV službe operátora. Buď sa rozhodnete pre Orange TV na optike, alebo po novom aj cez internet či cez satelit. Ceny sú pritom pri prijímaní cez satelit či internet rovnaké.

Podľa prieskumov operátora dnes ľudia za televíziu míňajú stále viac, napríklad polovica trhu platí za telku viac ako 13 €. Nad takúto sumu sa však pri novej ponuke Orange TV dostanete až pri najvyšších balíkoch televízie. A ani to nemusí byť pravidlom. Poďme sa teda pozrieť, koľko za televíziu od Orangeu zaplatíte pri nových spôsoboch príjimania.

Po novom si Orange TV môžete naladiť už aj cez satelit. Výhodou je, že si nemusíte kupovať nový satelitný prijímač či dokonca STB/CA modul. Môžete použiť už vaše vlastné zariadenia, Orange vám poskytne len potrebnú kartu pre prijímanie signálu.

Pozrite siOrange spúšťa televíziu Orange TV cez satelit a internet

Ak zariadenia nemáte, môžete si ich kúpiť od Orangeu v hotovosti (73 € za satelitný komplet) alebo na splátky. Inštaláciu môžete zvládnuť sami, prípadne vám zariadenia pre satelitný príjem naištaluje technik operátora bez poplatku (pri Home Basic TV za poplatok 19,90 €).

Na výber máte z troch balíkov Orange TV. Základný balík Home Basic TV vás výjde na 6 €/mesačne, pričom v ňom nájdete 16 TV staníc. Pravdepodobne najviac využívaným balíkom bude Home Optimal TV za 10 €/mesačne s paletou 35 TV staníc. Najdrahší je balík s viac ako 45 TV stanicami, Home Premium TV za 15 €/mesačne. Pri satelitnom príjme však zabudnite na funkciu TV archív, ktorá je dostupná len pre Orange TV cez optiku či cez internet.

Naopak, ako bonus ku ktorejkoľvek satelitnej ponuke dostanete darček – balík Orange Šport a HBO, v prípade že si televíziu objednáte s 24-mesačnou viazanosťou. Sľúbili sme vám však aj informáciu, ako získate Orange TV cez satelit „zadarmo“. Totiž ak ste už zákazníkom operátora, môžete ušetriť na mesačnom poplatku.

Funguje to jednoducho. Orange vám poskytne zľavu 6 € z mesačného poplatku televízie, ak využívate niektorý z jeho hlasových paušálov a platíte zaň aspoň 30 € mesačne. A ako ste si už viacerí spočítali, zľava 6 € z mesačného poplatku (6 €) balíka Home Basic TV cez satelit je de facto zľava 100%, čiže základný TV balík cez satelit tak môžete mať bezplatne.

Dokonca existuje ešte ďalšie riešenie, ako získať zľavu 6 € na niektorý z balíkov Orange TV cez satelit. Môžete si totiž od operátora vziať kartu Prima, resp. nahlásiť existujúcu kartu a každý mesiac vám na ňu operátor pripíše kredit vo výške šesť eur. Orange pritom ponúka možnosť získať Prima kartu za poplatok 0 eur.

A to nie je stále všetko. Rovnakú zľavu získate na Orange TV cez satelit aj v prípade, ak využívate služby pevného 4G internetu operátora (s viazanosťou na 24-mesiacov). Pozrite si nasledujúcu tabuľku, koľko zaplatíte za Orange TV ak už máte balík 4G internetu.

Orange TV je však dostupná aj cez internet. V tomto prípade máte k dispozícii len dva balíky Go Basic TV za 6 €/mesačne alebo Go Optimal TV za 10 €/mesačne. Opäť sa môžete tešiť na výhodu 3 mesačného bezplatného sledovania staníc balíka Orange šport či HBO vrátane filmovej knižnice HBO OD.

Dobrá správa je, že pri Orange TV cez internet máte k dispozícii aj 31-dňový archív všetkých TV staníc v balíku. Tá menej potešujúca správa je, že pri Orange TV cez internet neplatí výhodná zľavová politika v kombinácii s pevným 4G internetom, kartou Prima či hlasovým paušálom tak, ako pri Orange TV cez satelit.

Ako sme vás však už informovali, Orange má od 15. augusta 2018 v ponuke aj úplne novú televíziu Orange Sport, ktorá láka na športové prenosy najmä z futbalovej Ligy majstrov. Tá však nie je súčasťou žiadneho balíka Orange TV a budete si za ňu musieť priplatiť.

Pozrite siOrange spúšťa novú športovú televíznu stanicu Orange Sport

Samozrejme vieme koľko. Za stanicu Orange Sport HD vrátane trojice paralelných staníc Orange Sport HD 2-4 si priplatíte 3 €/mesačne. Ak by vám nestačil športový obsah štvorice staníc Orange Sport HD, môžete si vybrať aj balík s 15 TV športovými stanicami, ktorý  stojí mesačne o jedno euro viac.

Pozrite si, ako vyzerá Orange Sport na počítači:

Pozrite si, ako vyzerá Orange Sport na smartfóne:

 

Orange však chce, aby stanica Orange Sport bola prístupná pre kohokoľvek na Slovensku, teda aj pre zákazníkov konkurenčných operátorov. A tak si môžete zakúpiť pristup k stanici cez SMS správu. A to na jeden deň, alebo na celý mesiac. Jednodňový prístup sa vám oplatí, ak máte chuť pozrieť si len niektorý z dôležitých zápasov, stojí pritom 2 eurá. Ak si chcete pozrieť zápasov viac, oplatí sa skôr mesačný prístup za 4 €.

Aktivačná správa je jednoduchá, stačí poslať na číslo 8866 SMS v tvare SPORT MESIAC alebo SPORT DEN. Pri prístupe na deň ide o 24-hodinový prístup od času odoslania SMS správy.

Spomenúť je dobré aj to, že ak ste zákazníkom Orange TV cez optiku, stanicu Orange Sport máte k dispozícii automaticky bezplatne do 14.11.2018. Ostatní zákazníci operátora si môžu pozrieť športové  zápasy bez poplatkov prvé tri mesiace po aktivácii niektorej z Orange TV cez satelit či internet.

Podľa zástupcov Orangeu s môžeme tešiť aj na ďalšie novinky, aktuálna ponuka je vraj „len začiatok“. Napríklad na jeseň 2018 sa v ponuke objaví aj TV adaptér, ktorý umožní streamovať  obsah z PC či smartfónu do TV, vďaka čomu si pozriete obsah Orange TV cez internet aj na vašom televízore. V budúcnosti by mala prísť aj podpora Apple TV a ďalšie novinky.

ZdrojOrange

Komentáre k článku