Nová konzola od Microsoftu bude mať 8K rozlíšenie, SSD disk a vlastný procesor

ZDROJ | Microsoft

Microsoft včera zverejnil podrobnosti o novej generácii konzoly Xbox, ktorú vyvíja pod označením Project Scarlett. O výkon sa postará čip Advanced Micro Devices, ktorý spoločnosť predstavila počas konferencie Xbox E3 v Los Angeles.

Novú konzolu bude poháňať vlastný procesor založený na architektúre Zen 2 a Radeon RDNA od AMD. Herná konzola tak má byť až štyrikrát rýchlejšia ako Xbox One X.

ZDROJ | Microsoft

Vďaka rýchlej pamäti RAM GDDR6 a využitiu SSD bude možné dosiahnuť rýchlosť 120 fps a 8K rozlíšenie. Celkovo by to malo zvýšiť výkon až 40-násobne oproti súčasnej generácii Xboxu.

Pozrite siXbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený

V októbri spustí Microsoft streamovaciu službu Project xCloud, ktorá umožní používateľom streamovať hry priamo z vlastnej konzoly Xbox namiesto serverov Microsoftu.

Pozrite siMicrosoft predstavil vylepšený Xbox Elite Wireless Controller Series 2

Nový Xbox bude štvornásobne výkonnejší ako Xbox One X.

„Pred dvoma mesiacmi sme spojili všetkých vývojárov Xboxu s Project xCloud,“ uviedol Phil Spencer, výkonný viceprezident Microsoftu pre hry.

„Streamovacia služba zmení váš Xbox One na vlastný osobný a bezplatný xCloud server. Či už používate konzolu v našom dátovom centre, alebo doma, od októbra budete môcť používať náš hybridný herný cloud na hranie hier nech ste kdekoľvek.“

Pozrite siStadia má cenu, dátum spustenia a zoznam prvých herných titulov

Microsoft zatiaľ neukázal, ako bude nová generácia Xboxu vyzerať, predpokladá sa, že na jej odhalenie si budeme musieť počkať na budúci ročník E3. Spolu s novou konzolou má byť spustená najnovšia verzia obľúbenej hry Halo od Microsoftu.

ZDROJ | Microsoft

Nová konzola sa začne predávať na budúci rok. Microsoft si uvedomuje silnú konkurenciu, z jednej strany na neho tlačí Sony (PlayStation) a z druhej nová platforma Google Stadia. Analytici však dávajú práve Microsoftu najväčšie šance získať prvenstvo v poskytovaní cloudových služieb.

Kto uprednostňuje PlayStation, nemusí sa báť. Aj PS5 bude poháňať čip od AMD s podporou 8K grafiky (do 120 Hz obnovovacej frekvencie), 3D audia a navyše bude zaručená spätná kompatibilita s titulmi PlayStation 4.

ZdrojReuters

Komentáre k článku