Nová kamera Netgear Arlo Q ponúkne až sedem dní záznamu v cloude

Bezpečnostná kamera od spoločnosti Nest dostala pomerne vydarenú konkurenciu v podobe nového zariadenia Netgear Arlo Q. Tá chce v odvetví bezpečnostných kamier preraziť nielen parametrami, ale aj pridanou hodnotou.

https://youtu.be/90EedZQY8KA

Pozrite siLogi Circle, kamera, ktorá postráži váš domov

Tou by malo byť cloudový priestor pre nahrávanie obsahu po dobu siedmych dní. To je v súčasnosti najviac. Napríklad spoločnosť Logitech poskytuje pre svoju kameru Circle cloudový priestor pre uloženie 24 hodín záznamu a spoločnosť Nest, ktorá patrila k prvým výrobcom podobných riešení stále neponúka žiadny cloudový priestor zadarmo.

Netgear Arlo Q 02
ZDROJ | Netgear

Ak budete potrebovať viac ako sedem dní pre nahrávanie vášho videa, čo predstavuje 1 GB priestor v cloude, môžete za poplatok 10 USD zvýšiť objem zálohy na 10 GB, čo postačí na signál z desiatich kamier súčasne. Ak to však chcete hnať do extrémov, môžete si zvoliť plán so 100 GB priestoru, čo postačuje na 60 dní nahrávania. Mesačne vás však bude stáť 15 USD.

Pozrite siBezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

S dátami to však nebude v prípade Arlo Q tak hodúce, nakoľko kamera zaznamenáva obraz podobne ako predchádzajúci model Arlo, iba vtedy, pokiaľ zaznamená nejaký pohyb. Samozrejme môžete využiť aj kontinuálne nahrávanie, to je však dostupné za poplatok.

Netgear Arlo Q 03
ZDROJ | Netgear

Inak je Netegear Arlo Q kamera, ktorá ponúkne všetko to, čo by ste od podobného zariadenia očakávali. Samozrejmosťou je nahrávanie Full HD videa, alebo obojstranný audio signál, takže viete s osobou, ktorú kamera odhalila komunikovať. O snímanie videa sa stará 4 Mpx snímač so 130° záberom, ktorý je schopný pracovať aj v noci.

Netgear Arlo Q 04
ZDROJ | Netgear

Samotné ovládanie kamery je možné vykonávať aj pomocou aplikácie pre smartfóny. Kameru je možné v súčasnosti predobjednať, pričom jej cena na americkom trhu bola stanovená na 219,99 USD. Okrem USA by sa však mala kamera dostať aj do Európy.

ZdrojArlo

Komentáre k článku