Nová Honda CR-V poskytne viac priestoru, pohodlia, ale aj technológií

ZDROJ | Honda

Povedali by ste, že prvý model Honda CR-V bol predstavený ešte v roku 1995? Od vtedy slúžil ako porovnávacie kritérium v sektore SUV z hľadiska priestorovej efektivity. Najnovší model, ktorý sa v Európe bude predávať od jesene tohto roku, sa vďaka tomuto dedičstvu stáva doteraz najpraktickejším a najpohodlnejším CR-V.

https://www.youtube.com/watch?v=BmTsIMRFpAE

Pozrite siHonda predstavila nový hybridný sedan 2019 Insight

ZDROJ | Honda

Inžinieri Hondy výrazne prepracovali platformu vozidla. Kolesá premiestnili viac k rohom automobilu, čím rázvor predĺžili o 40 mm (na 2660 mm) a svetlú výšku zväčšili o 40 mm (min. 210 mm). Zmena rázvoru, spolu so zväčšením šírky vozidla o 35 mm (1855 mm), umožnila pri zachovaní celkovej dĺžky vytvoriť viac priestoru pre cestujúcich.

Pozrite siHonda Urban EV Concept – koncept elektrického autíčka v retro štýle

ZDROJ | Honda

Nová Honda CR-V bude k dispozícii v dvoch motorizáciách, benzínový 1.5 VTEC TURBO a hybrid 2.0 i-MMD. Benzínové modely CR-V sa dodávajú aj so siedmimi sedadlami. Všetky tri rady majú sklápacie sedadlá. Presné hodnoty batožinového priestoru výrobca zatiaľ neuviedol, no prezradil, že jeho pôdorys je na dĺžku väčší o 250 mm (na 1830 mm).

Automobil disponuje množstvom príslušenstva a technologických funkcií. Cestujúci na predných a zadných sedadlách môžu využívať zväčšený objem priehradok vo dverách, ktorý sa dosiahol presunutím reproduktorov vyššie v paneloch dverí. Sú dostatočne veľké na uloženie veľkého tabletu.

Vpredu sa nová trojrežimová stredová konzola dá prispôsobiť množstvu požiadaviek vrátane praktického držiaka na smartfón, alebo na priestor dostatočne veľký pre malú kabelku. Od úpravy Elegance je vzadu k dispozícii dvojitý USB port, ktorý umožňuje nabíjať telefóny, tablety a ďalšie osobné elektronické prístroje. Trieda Executive okrem iného disponuje aj bezdrôtovým ovládaním zadných dverí, dokonca aj s možnosťou nastavenia výšky otvorenia v obmedzených priestoroch.

ZDROJ | Honda

Všetky informácie, ktoré vodič potrebuje, sa prehľadne zobrazujú v rozhraní s informáciami pre vodiča na palubnej doske. Nájdete tu jednoducho použiteľné tlačidlá, ktorými možno ovládať množstvo funkcií. 7″ dotyková obrazovka poskytuje možnosti mobilného pripojenia a multimediálneho systému. V modeli CR-V nikdy nestratíte kontakt so svetom.

ZDROJ | Honda

recenziaHonda HR-V Elegance klame telom

Na volante nájdete ovládacie prvky audiosystému, tempomatu, funkcií Bluetooth, Apple CarPlay, Android Auto a satelitnej navigácie. Nechýba ani funkcioa rozpoznávania hlasu a inteligentný multifunkčný displej.

ZDROJ | Honda
ZDROJ | Honda

Každá verzia nového CR-V je vybavená bezpečnostným balíkom Honda Sensing, teda s komplexným radom technológií asistencie riadenia. Model CR-V využíva informácie z radarového aj kamerového systému, vďaka ktorým poskytuje vodičovi podporu v každom ohľade, či už pri jazde po diaľnici, alebo manévrovaní na úzkom parkovacom mieste.

Prvé dodávky najnovšej Hondy CR-V do Európy sa očakávajú na jeseň 2018, pričom už od začiatku bude k dispozícii 1,5-litrový benzínový motor VTEC TURBO. Päťsedadlový hybridný model bude nasledovať začiatkom roku 2019.

ZdrojHonda - tlačová správa,Honda SK

Komentáre k článku