Nová Honda Clarity Fuel Cell dorazila do Európy

ZDROJ | Honda

Honda má nového miláčika. Prvé kusy modelu Honda Clarity Fuel Cell s nulovými emisiami dorazili do Európy. Ide zatiaľ o najpokrokovejšie vozidlo značky Honda.

Vozidlá sa v Európe zúčastnia projektu Hydrogen for Innovative Vehicles (HyFIVE) s cieľom demonštrovať schopnosti vozidiel s palivovými článkami a zvýšiť povedomie o tejto technológii.

Zároveň má byť technológia Clarity Fuel Cell integrovaná do všetkých vozidiel s cieľom elektrifikovať do roku 2030 dve tretiny svojho vozového parku.

Prvých šesť kusov vozidiel bude poskytnutých zákazníkom v Londýne a Kodani v rámci ukážky projektu HyFIVE. Projekt financuje spoločný podnik Fuel Cell a Hydrogen Joint Undertaking (FCHJU).

First Honda Clarity Fuel Cell Arrives in Europe
ZDROJ | Honda

Pozrite siVodíková Honda Clarity vyrobí elektrinu pre celý dom

Model Honda Clarity Fuel Cell disponuje ako prvý sedan palivovými článkami pod kapotou a dostatočným miestom v kabíne až pre piatich pasažierov.

Dojazd automobilu by mal byť veľmi slušných 589 kilometrov, čo je podľa Hondy viac ako akékoľvek iné sériovo vyrábané vozidlo s nulovými emisiami.

Žiaľ cenu ani bližšie informácie o ďalších kusoch, prípadne dostupnosti pre Slovensko sme sa nedozvedeli. Veríme však, že Honda čoskoro prinesie ďalšie detaily.

First Honda Clarity Fuel Cell Arrives in Europe
ZDROJ | Honda

Pozrite siVW e-Golf – „elektrina“ konečne v normálnom aute

ZdrojHonda

Komentáre k článku