Nová Garmin Drive navigácia sa zameriava na čo najvyššiu bezpečnosť

ZDROJ | GarminGarmin Drive

Spoločnosť Garmin predstavila na výstave CES 2017 štvoricu nových zariadení rodiny Garmin Drive, ktorých podstata je založená na poskytnutí čo najväčšej bezpečnosti vodiča.

Víkendový výlet, služobná cesta či návšteva vzdialeného známeho sa už bez navigácie nezaobíde. Avšak určite budete hľadať komplexnú navigáciu, kde práve Garmin patrí k lídrom na trhu a neustále prináša významné inovácie.

https://youtu.be/FY25-JiVPrk

Pre občasné navedenie na správne cesty bude väčšine stačiť smartfón, a preto Garmin začal veľmi rozumne svoje produkty dopĺňať o funkcie, ktoré z nich robia viac ako navigácie. Zariadenia ponúkajú okrem navigácie aj upozornenia, ktoré by mali prispieť k väčšej bezpečnosti vodiča na ceste.

Najnovšie sa môžete tešiť na upozornenia na ostré zákruty či železničné priecestia. Za zmienku stoja aj informácie o okolitých pamiatkach, významných budovách a veľkých stavbách, ktoré by mali pomôcť v orientácii na ceste.

Pozrite siNové modely navigácií radu TomTom GO s Wi-Fi a SIM kartou

Garmin Drive
ZDROJ | Garmin

Doplnená bola aj funkcia zdieľania polohy s blízkymi priateľmi či rodinou, ktorá sa javí ako ďalší krok k vyššej bezpečnosti na cestách.

Samozrejmosťou je spárovanie prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth so smartfónom s pripojením na internet, vďaka čomu môže byť navigácia obohatená o aktuálny stav premávky a dokonca aj o voľných parkovacích miestach.

Pokročilejšie zariadenie DriveSmart ponúka aj pripojenie k domácej Wi-Fi sieti za účelom jednoduchého a predovšetkým rýchleho stiahnutia nových máp a softvérových aktualizácií. Novinka dokáže taktiež zobraziť na hlavnej obrazovke prichádzajúce hovory a správy.

Nakoniec DriveAssist pridáva kameru, ktorá sníma okrem premávky aj vybočenie z jazdného pruhu a všetky dáta ukladá na vloženú microSD kartu. Najdrahšia navigácia DriveLux zaujme všetkými spomínanými funkciami a kovovým dizajnom.

Pozrite siEÚ spustila navigačný systém Galileo, bude presnejší ako GPS

Garmin Drive
ZDROJ | Garmin

Nové navigácie Garmin Drive sa začnú predávať v priebehu februára za cenu začínajúcu na viac než 140 eurách (150 dolárov) a končiacu na približne 312 eurách (330 dolárov) za najdrahšiu verziu. Samozrejme ceny sú len orientačné a tie pre náš trh budú oznámené čoskoro.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku