Nová dvojka Samsung dokovacích staníc s elektrónkami

Spoločnosť Samsung ešte pred začiatkom medzinárodnej výstavy CES 2012 prestavila dvojicu výnimočných externých reproduktorov, ktoré si nielenže poradia s prehrávaním hudobných súborov zo zariadení vlastného radu Galaxy ale zvládnu aj prehrávanie hudobných súborov z konkurenčných zariadení pracujúcich s operačným systémom Apple iOS a navyše svojim dizajnom a technológiami sa výrazne odlišujú od produktov, na ktoré sme v prípade Samsungu zvyknutý.

Samsung DA-E670

Dvojica externých reproduktorov od spoločnosti Samsung s označením DA-E750 a DA-E670 bola verejnosti predstavená ešte pred zahájením očakávanej medzinárodnej výstavy CES 2012, ktorá sa 10. januára začne v Las Vegas. Prvá z noviniek reproduktorový systém Samsung DA-E750 je vybavený elektrónkovým zosilňovačom. Jedná sa teda o prvý produkt spoločnosti disponujúci hybridným zosilňovačom. Táto technológia v sebe spája ostrosť a kvalitu zvuku digitálneho zosilňovača spolu s bohatou a teplou reprodukciou, ktorú vytvára elektrónkový zosilňovač. Podobné spojenie ste v minulosti totižto mohli nájsť iba v zariadeniach nepomerne vyššej cenovej relácie určených najmä hudobným nadšencom. Okrem toho DA-E750 ponúka systém reproduktorov 2.1, ktorý je navyše doplnený aj subwooferom s výkonom 100 W a okrem USB vstupu ponúkne aj analógový kompozitný vstup a technológiu Bluetooth. Okrem možnosti použitia technológie AirPlay disponuje DA-E750 možnosťou pripojenia širokej škály produktov radu Galaxy ale aj produktov spoločnosti Apple, ktorá zahŕňa iPhone, iPod ale aj iPad.

Samsung DA-E750

Ako by parametre za seba samé nehovorili nový dok Samsung DA-E750 ešte aj dobre vyzerá. Jeho telo je vyhotovené v odtieni lesklého dreva a ak je dok práve v použivaní elektrónka umiestnená vnútri vytvára jemné teplé svetlo, ktoré je viditeľné aj z vonka. Takže okrem toho, že máte vynikajúci reproduktorový systém pre váš smartfón alebo tablet získate v jednom aj dokonalý doplnok do vašej izby alebo pracovne. Súrodencom modelu Samsung DA-E750 je model DA-E670, ktorý však neponúkne až tak neokukaný dizajn a vo svojom čiernom tele ukrýva reproduktory a subwoofer s menším výkonom. Ani v ňom však nechýba pripojenie pomocou technológie Bluetooth, USB alebo analógový vstup spolu s podporov Samsungáckeho AllShare a jablčného AirPlay. Dostupnosť ako aj cenová politika pre oba nové systémy neboli doteraz zverejnené a tak si na všetky podrobnosti budeme musieť počkať do budúceho týždňa kedy vypukne CES 2012.

Foto: Samsung

Komentáre k článku