Nová aktualizácia Creators Update prinesie do Windows 10 zaujímavé novinky

ZDROJ | MicrosoftCreators Update

Ak ešte stále nepoužívate aktuálny Windows 10, možno vás táto správa presvedčí. Nový Creators Update nesie so sebou komplexné 3D možnosti aj pre bežných ľudí s nenáročnými požiadavkami.

Všetko začína novou verziou známeho Skicaru (v ang. Paint) o ktorej ste si už mohli prečítať začiatkom mesiaca. Hlavnou výhodou práce s novým softvérom je jednoduché skenovanie objektov, ktoré budete v blízkej budúcnosti upravovať, dopĺňať o iné predmety či inač s nimi pracovať.

https://www.youtube.com/watch?v=Itc5ihHDAnY

Ako povedala aj generálna manažérka projektu HoloLens Megan Saundersová: ,,Ak chceme sprístupniť 3D tvorbu pre všetkých, malo by to byť tak ľahké ako fotografovanie.“

Pozrite siMicrosoft chystá nový MS Paint s možnosťou tvorby 3D obrázkov

microsoft-windows-10-creators-update-7
ZDROJ | Microsoft

Počas predstavenia novinky Saundersová ukázala použitie Capture 3D nástroja na skenovanie pieskového hradu pomocou jej smartfónu a následnú prácu so získaným 3D objektom.

K dispozícii je tiež celá databáza tvorby iných používateľov s možnosťou implementovania ich výtvorov do svojho diela. Po finálnych úpravách sa môžete pochváliť napríklad na sociálnej sieti Facebook alebo vytvoriť jedinečnú prezentáciu v programe PowerPoint.

Pozrite si10 tipov pre Microsoft Word, o ktorých ste nevedeli

microsoft-windows-10-creators-update-5
ZDROJ | Microsoft

Čo by to však bola za 3D tvorba, ak by chýbala možnosť prezerania výtvorov v skutočnom 3D. Vlastníci približne 3-tisícového Hololens AR headsetu si určite prácu na trojrozmerných projektoch užijú viac ako bežní smrteľníci.

Prémiový headset sa tiež dočkal aktualizácie v podobe aplikácie HoloTour, vďaka ktorej používatelia získajú príležitosť objavovať svet prostredníctvom vybraných miest.

Naštastie novopredstavená aplikácia je kompatibilná aj s klasickými a hlavne lacnejšími VR headsetmi.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku