Noted – zápisník a diktafón v jednej appke

Pravidelne sa v obchodoch s mobilnými aplikáciami objavujú nové aplikácie, ktoré sa snažia zmeniť spôsob, akým si robíme poznámky. Často neúspešne. Podarí sa to aplikácii Noted?

https://youtu.be/3cqTfhz2cm4

Základ aplikácie Noted je jednoduchý, jej autori spojili nahrávanie zvuku s písaním textu. To by samozrejme samo o sebe nedávali príliš veľký zmysel, pretože aplikácie na nahrávanie zvuku a písanie textov, ktoré sú zabudované v každom smartfóne, sú na tieto veci celkom dostačujúce. Dôležitou vlastnosťou Noted je však to, že tieto dve časti prepája.

Každá časť poznámky, ktorú si do aplikácie zapíšete, má pri sebe zaznačenú časovú značku, ktorá odkazuje na čas v spustenej nahrávke. Spätne tak nebudete mať problém nájsť určitú pasáž nahrávky a zároveň si pri písaní poznámok nemusíte zapisovať všetko, krátku poznámku doplní hlasová nahrávka.

Aby však vaše texty neboli len bezduché odrážky, aplikácia ponúka celkom bohatý textový editor s niekoľkými štýlmi písma, zvýrazňovačom, s podporou pre obrázky a tiež pre tagy, vďaka ktorým sa môžete lepšie orientovať v dlhších poznámkach. Spomínaná podpora pre obrázky znamená aj to, že počas písania poznámok môžete zachytiť fotografiu, ktorú priamo vložíte do textu.

Textový editor samozrejme nie je perfektný, no to nie je ani písanie na virtuálnej klávesnici telefónu. Čím skôr by teda aplikácii mohli sekundovať verzie pre macOS a Windows, s ktorými aplikácia nebude mať  problém synchronizovať všetky nahrávky a poznámky. Synchronizácia je súčasťou aplikácie aj dnes, i keď len medzi iOS zariadeniami.

Pozrite siCARROT Weather – sarkastické predpovede počasia, ktoré si zamilujete

Základ aplikácie Noted je bezplatný, no bez platenia aplikácia umožní uložiť len 5 poznámok. Noted+, teda platený účet s cenou 0,99 € na mesiac a 10,99 € na rok, ruší toto obmedzenie a zároveň odomyká potláčanie okolitého hluku, pokročilé nastavenia zvuku a možnosť exportu do PDF.

Cena za plnú verziu je v porovnaní s dnešnými štandardmi skutočne skvelá, no absencia verzií pre ostatné platformy je tým najväčším dôvodom, prečo Noted aspoň nateraz zatienia konkurenčné poznámkové aplikácie.

Noted: Notebook, Voice Memos89%

Veľkosť:
72,2 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Noted vám umožní nahrávať prednášky a stretnutia, ku ktorým si môžete robiť synchronizované textové poznámky doplnené o kresby a fotografie.

Komentáre k článku