Notebooky Lenovo ThinkPad dostávajú 10. generáciu procesorov Intel Core

ZDROJ | Lenovo

Lenovo predstavilo nové generácie notebookov ThinkPad X1 Carbon, X1 Yoga, X390 a T490, ktoré by mali vďaka novým procesorom poskytovať výrazne dlhšiu výdrž batérie. Do ponuky okrem toho pribudli aj nové modely ThinkPad L13 a L13 Yoga.

Početná rodina notebookov ThinkPad od spoločnosti Lenovo sa dočkala aspoň čiastočného osvieženia v podobe nového hardvéru, ktorý so sebou prináša viaceré zásadné novinky. Lenovo s týmito novinkami zároveň začalo využívať nálepku Project Athena, ktorá má pôsobiť ako jednoduché vodítko pre spotrebiteľov pri kúpe nového notebooku.

Project Athena má spotrebiteľom zaručiť, že notebook s touto nálepkou vydrží na jedno nabitie prehliadať internet aspoň 9 a viac hodín a na ďalšie 4 hodiny sa dokáže nabiť za menej, než 30 minút. Zároveň má podporovať najnovšie technológie z oblasti umelej inteligencie, pamätí a konektivity, kde stojí za pozornosť podpora štandardu Wi-Fi 6 (Gig+) a rozhrania Thunderbolt 3.

Všetky tieto parametre spĺňa aj nový ThinkPad X1 Carbon, ktorý prichádza na trh s 10. generáciou procesorov Intel Core, ktorej môže v prvom rade vďačiť až za 18,5-hodinovú výdrž batérie (podľa benchmarku MobileMark 2014). Vďaka rýchlemu nabíjaniu sa batéria dostane na 80 % už za 60 minút na nabíjačke.

ZDROJ | Lenovo

Novinka okrem toho ponúka podporu vyššie spomínaných štandardov Wi-Fi 6 (Gig+), ako aj LTE-A Wireless WAN v prípade vybraných variantov. V tele s hrúbkou 14,9 milimetra a hmotnosťou niečo málo cez 1 kilogram sa okrem toho nachádza 14-palcový, 10-bitový displej s 4K UHD rozlíšením a jasom 400-500 nitov v závislosti od variantu, vďaka čomu X1 Carbon podporuje aj zobrazovací štandard HDR Dolby Vision.

Pozrite siAKO vymeniť HDD za SDD a dať starému notebooku druhý život

O ozvučenie sa v tomto prípade postarajú dva výškové reproduktory na vrchnej strane a dva basové reproduktory na spodnej strane notebooku, ktoré sa spolu s technológiou Dolby Atmos postarajú o priestorové ozvučenie multimédií.

Štvrtá generácia notebookov zo série ThinkPad X1 Yoga dostáva rovnaké procesory, ale aj nové, spevnené telo z hliníku, ktoré váži iba 1,4 kilogramu a hrúbkou sa zastavuje na úrovni 15,5 milimetra. Nová Yoga sa dočkala podpory všetkých dokovacích riešení od spoločnosti, vrátane riešenia ThinkPad Mechanical Dock. Novinka je však primárne stavaná na prácu na cestách.

ZDROJ | Lenovo

Dokazuje to nielen 18,3-hodinová výdrž batérie s možnosťou jej dobitia na 80 % už za 60 minút, ale aj prítomnosť LTE-A modemu, vďaka ktorému môžu byť jej majitelia online aj mimo kancelárie. Do tela je zabudovaná aj šachta pre pribalené dotykové pero ThinkPad Pen Pro. Výbavu dopĺňajú vizuálne a zvukové štandardy Dolby Vision a Dolby Atmos.

Pozrite siDell XPS 13 dostáva najnovšie procesory 10. generácie od Intelu

Nový ThinkPad T490 sa môže taktiež pochváliť 10. generáciou procesorov Intel, kde tento model ponúkne v najvyššej konfigurácii procesory série Core i7. Lenovo v tomto prípade stavilo na WQHD Dolby Vision panel s jasom 500 nitov, no k dispozícii bude aj Full HD variant s jasom 400 nitov. Ozvučenie zabezpečuje dvojica reproduktorov s podporou Dolby Audio Premium.

Model T490 má na jedno nabitie vydržať až 15 hodín a rovnako podporuje rýchle nabíjanie Rapid Charge, ako modely spomínané vyššie. Vo výbave mu nechýba ani Wi-Fi 6 (Gig+) a LTE-A modem. Toto všetko sa nachádza v 17,9-milimetrovom tele s hmotnosťou 1,5 kilogramu.

Jeho blízky príbuzný, ThinkPad X390 ponúka takmer identický hardvér, tentokrát v tele s hrúbkou 16,5 milimetra a hmotnosťou 1,3 kilogramu. Do ponuky v tomto prípade pribudol nový 400-nitový Full HD displej a variant s LTE-A modemom.

Úplnými novinkami sú modely ThinkPad L13 a L13 Yoga, ktoré, ako už asi tušíte, ponúkajú 13” obrazovky s 360-stupňovým kĺbom v prípade modelu L13 Yoga. V porovnaní s modelmi X1 Carbon a X1 Yoga ide samozrejme o niečo “chudobnejšie” modely, no stále v nich nájdeme 10. generáciu procesorov Intel Core až do modelu i7, ako aj 300-nitový Full HD IPS displej s podporou dotyku.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siGoogle v spolupráci s Dell predstavili dvojicu nie až tak nových Chromebookov

Model ThinkPad L13 má na jedno nabitie vydržať zhruba 14 hodín, zatiaľ čo model L13 Yoga zhruba 12 hodín. Oba modely majú hrúbku 17,6 milimetra, no L13 Yoga s kratšou výdržou batérie je s hmotnosťou 1,5 kilogramu paradoxne o 100 gramov ťažší.

Nové generácie notebookov série X1 dorazia do predaja v septembri. Model X1 Carbon bude na americkom trhu začínať na cene 1 479 dolárov, zatiaľ čo model X1 Yoga až na cene 1 609 dolárov. V októbri dorazia do predaja modely T490 za 1 129 dolárov, X390 za 1 019 dolárov, L13 Yoga za 919 dolárov a L13 len za 749 dolárov. V prípade všetkých modelov ide o ceny základných variantov. Informácie o cene a dostupnosti pre náš trh zatiaľ nemáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku