Nosulus Rift – ucítite aj to, čo ste nepotrebovali

ZDROJ | vox-cdn

Rozšírená a virtuálna realita sú hlavnými trendami roku 2016. Čo sa však stane, keď sa začnú využívať pachy pri hrách? Výsledkom bude Nosulus Rift.

Pozrite siRECENZIA voňajúcej smart žiarovky AwoX AromaLIGHT Color

Ak ste názvom článku aj úvodným popisom zmätení, nezúvajte. Začnem pekne poporiadku. Herná spoločnosť Ubisoft, ktorá stojí za hernými klasikami ako Prince of Persia, Assassin’s Creed, alebo Far Cry, aktuálne pracuje aj na druhom pokračovaní úspešnej a hlavne vtipnej hry South Park s dvojzmyselným podtitulom The Fractured But Whole.

Jednou z hlavných herných mechaník v hre South Park bude vypúšťanie vetrov. Môžete používať plynnatosť počas bojovania, alebo len tak pre zábavu (samozrejme v hre😉).

A tu sa dostávame k Nosulus Rift. Keďže celá hra je braná ako paródia, Ubisoft sa rozhodol vytvoriť perifériu, ktorá už len svojím názvom paroduje VR Oculus Rift.

Nosulus Rift
ZDROJ | vandelimg

Pozrite siOculus vďaka plánovaným okuliarom posunie VR a AR ešte ďalej

Na rozdiel od Oculusu si Nosulus nasadíte na nos a môžete cítiť pachy, ktoré sa v hre vyskytujú a keďže v hre je jednou z hlavných zbraní prd, tak asi nemusíme pripomínať, že to nebude niečo príjemné.

Zariadenie sa prepája cez Bluetooth a podľa hernej akcie aj svieti cez LED svetlá.

Nosulus Rift sa ukázal na záberoch ešte niekoľko týždňov pred hernou výstavou Gamescom a verejnosť bola v presvedčení, že ide len o promo žart. Ubisoft však na Gamescome všetkých prekvapil, keď si tam ľudia mohli fungujúci Nosulus vyskúšať.

NOSULUS-RIFT-4
ZDROJ | disgustingman

Jedinou nevýhodou je, že Nosulus Rift nebude komerčné zariadenie a teda sa nebude dať kúpiť. Ubisoft ho chce využívať iba na herných podujatiach, čím priláka viac ľudí do svojich stánkov.

Na druhej strane, kto by si chcel kúpiť zariadenie, ktoré bude vypúšťať do nosa nepríjemné pachy, no pri iných hrách by to nemuselo byť na zahodenie. Cítiť pušný prach, vôňu vína, alebo cigár počas hrania by nemuselo byť na zahodenie.

Na záver len pripomeniem, že hra South Park: The Fractured But Whole výjde 6. decembra.

https://www.youtube.com/watch?v=22KZBhrksbk

Zdrojnosulusrift

Komentáre k článku