Nokia 8 Sirocco – edge-to-edge displej a 2x optický zoom

Brány vesmíru dokorán. V tomto prípade máme na mysli výstavu MWC 2018 v Barcelone, kde už počas víkendu boli predstavené mnohé z noviniek. Nechýbali medzi nimi ani telefóny Nokia od nositeľa licencie HMD Global.

recenziaNokia 8 Sirocco – luxusná kráska z vyššej triedy

recenziaNokia 8 prekvapí nielen cenou, ale aj svojou výbavou

https://www.youtube.com/watch?v=UyVRpjq5-sc

Posledným z nich, ktorý vám priblížime, je top model Nokia 8 Sirocco, ktorý je na nerozoznanie oproti minuloročnej verzii modelu 8. Novinka je menšia najmä v dĺžke, a to až o 11 mm, pričom jej rozmery sú 140,93 x 72,97 x 7,5 mm. Napriek tomu má Nokia 8 Sirocco väčší, 5,5-palcový displej.

ZDROJ | Nokia

Pozrite siNokia 7 plus – displej 18:9, hliníkové telo a duálny foťák za slušnú cenu

Ten je po stranách zahnutý, prekrytý je sklom Gorilla 5 a jeho pOLED panel má QHD rozlíšenie (2 560 x 1 440 px). Ako môžete vidieť, spod neho zmizli ovládacie tlačidlá i čítačka odtlačkov prstov, ktorá je presunutá na zadnú stranu. Nad ním nechýba web kamera, avšak v prípade novinky má „iba“ 5 Mpx snímač.

ZDROJ | Nokia

Aj Nokia 8 Sirocco je zaradená do flotily smartfónov Android One, teda s čistým OS Android Oreo 8.0, pripravená získavať aktualizácie medzi prvými. Vďaka tomu bude môcť byť naplno využitý výkon síce ešte minuloročného, ale stále jedného z najvýkonnejších procesorov, 8-jadrový Snapdragon 835.

Pozrite siNokia 6 2018 – solídny nástupca s väčším výkonom

Na pamätiach výrobca nešetril, veď novinka má prevziať žezlo vlajkovej lode. Operačná RAM má hodnotu 6 GB a vnútorná pamäť poskytuje štedrých 128 GB, hoci bez možnosti doplnenia pamäťovou kartou. Nie najpríjemnejším prekvapením je tiež absencia 3,5 mm audio konektora.

Na druhej strane hlavný fotoaparát istotne poteší nejedného nadšenca fotografovania. Tvorí ho dvojica snímačov s optikami ZEISS. Prvý, 12 Mpx je širokouhlý a vybavený je 2-násobným optickým priblížením a clonou f/1,7. Sparing partnera mu robí 13 Mpx snímač s teleobjektívom a clonou f/2,6. Fotoaplikácia dostala nový režim Pro s manuálnymi nastaveniami viacerých parametrov.

Pozrite siNokia 1 – vhodný kandidát na prvý Android pod stovku

ZDROJ | Nokia

Po stránke konektivity je Nokia 8 Sirocco vybavená podporou LTE Cat12 pre DL (600 Mbit/s) a Cat 13 pre UL (150 Mbit/s). Prítomná je dual-badt Wi-Fi ac MIMO, Bluetooth 5.0 a taktiež NFC, ANT+ i pozičné systémy GPS, GLONASS či BDS.

Pozrite siNokia 8110 4G – ďalšia reinkarnácia legendárneho telefónu, toho z Matrixu

Energiu telefónu dodáva 3 260 mAh batéria, ktorú je možné nabíjať cez USB-C port, ale aj bezdrôtovo prostredníctvom technológie Qi. Na nový smartfón Nokia 8 Sirocco nebudeme musieť dlho čakať, na trh sa dostane už začiatkom apríla za cenu 749 €.

https://www.youtube.com/watch?v=XMxWao_4Ae4

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojHMD Global,Nokia.com

Komentáre k článku