Nokia 5.1 – stredná trieda s výbornou cenou a kovovým telom

Nokia, presnejšie spoločnosť HMD Global, ktorá vyrába smartfóny značky Nokia, dnes v Moskve ukázala nielen všetky doterajšie novinky od začiatku roka, ale aj tri nové modely – Nokiu 2.1, Nokiu 3.1 a Nokiu 5.1.

recenziaNokia 5.1 – overená kvalita za rozumnú cenu

https://www.youtube.com/watch?v=BtF9dTN8T8Q

Najvybavenejší model z trojice, Nokia 5.1 vychádza z minuloročného modelu Nokia 5. Má však IPS displej s pomerom strán 18:9 a uhlopriečkou 5,5″ a rozlíšením 1 080 x 2 160 px čo predstavuje cca 439 PPI. Ukrytý je pod Gorilla Glass sklom s jemným zaoblením na okrajoch.

RECENZIANokia 5 – stredná trieda s kovovým telom a čistým Androidom

ZDROJ | Nokia

Novinka pracuje na pomerne novom procesore MediaTek Helio P18 s 8 jadrami taktovanými na 2 GHz. Ten má byť o 40% rýchlejší, ako u predchodcu. Sekunduje im 2, alebo 3 GB RAM a 16, resp. 32 GB ROM. Vnútornú pamäť je pritom možné rozšíriť microSDXC kartou.

Fotoaparát tiež prešiel zmenou. Namiesto 13 Mpx má novinka 16 Mpx snímač. Využíva ostrenie na báze fázového posunu (PDAF). Nerobí mu problém snímanie v HDR, no 4K UHD video o neho nečakajte. Zvláda Full HD video s 30 fps.

Nad displejom je 8 Mpx webkamera. Snímač odtlačku prsta sa premiestnil na zadnú stranu, pod časť s fotoaparátom.

Telo je vyrobené z jedného bloku hliníka 6000. Proces výroby vraj zahŕňa 33 procesov opracovania.

Samozrejmosťou je kompletná podpora sietí LTE, nechýba Wi-Fi, no len štandardu b/g/n. Nechýba ani Bluetooth 4.2 s NFC čipom. Samozrejmosťou je tiež GPS, GLONASS či Beidou.

Operačným systémom je Android 8.1 s upgradom na prichádzajúci Android P. Aj Nokia 5.1 patrí do série Android One, takže aj v budúcnosti si budete môcť užívať najnovší Android.

V predaji bude od júla za 189 € za verziu s 2 GB RAM a 16 GB ROM, resp. 219 € za model s 3 GB RAM a 32 GB ROM. V predaji bude vo farbách: medená, modrá a čierna.

 

 

Komentáre k článku