Nočná mora z atramentových tlačiarní, alebo sú atramentové tonery podvod?

Možno ste aj vy postrehli, že najlacnejšie tlačiarne – atramentové, vás v skutočnosti vyjdu poriadne draho. Ako to naozaj je nám poodhalil zamestnanec priamo od výrobcu.

YouTuber Gregory Austin McConnell uverejnil dvanásť minútové video s názvom Atramentové tlačiarne sú podvod. McConnell pracuje v call centre na technickej podpore. Na začiatku svojho videa tvrdí, že pozná ceny na náhradné atramentové náplne a plniace sady.

Predávali sme štandardné balenia kapacitných viacfarebných atramentových tonerov za 59,95 dolárov a náklady na výrobu? 0,23 dolára.

https://youtu.be/AHX6tHdQGiQ

V ďalšej časti videa sa McConnell zameriava na všetky možné spôsoby, ktorými sa výrobcovia atramentových tlačiarní pokúšajú podvádzať zákazníkov. Rozhovorí sa o premyslených metódách, pri ktorých sa pokúšajú vytiahnuť peniaze od majiteľov tlačiarní.

Spomína napríklad:

  • čip atramentového toneru, ktorý deaktivuje toner, ak dôjde čo len jedna farba a ostatné sú ešte plné;
  • čip atramentového toneru odosiela tlačiarni falošné hlásenia na končiaci sa atrament;
  • znefunkčnenie toneru, ak je naplnený náhradným atramentom, alebo je podomácky opravený;
  • tlačiareň používa azúrovú farbu aj pri čiernobielej tlači (a zvyšuje tak spotrebu atramentu).

Pozrite siHP začína vyrábať cartridge do tlačiarní z PET fliaš

Video, ktoré má vyše tristotisíc pozretí, skončí zábermi, ako McConnell rozbije svoju atramentovú tlačiareň a navždy tak vyrieši všetky problémy s ňou.

ZDROJ | Gregory Austin McConnell

Nie som si istý či je práve demolácia zariadenia najlepšie riešenie, ale je pravdou, že atramentové tlačiarne sa postupom času stávajú čoraz menej používateľsky prívetivé. Ich inštalácia stále nie je bezproblémová, staršie modely často nekomunikujú s novým operačným systémom a tonery – ak nevyschnú, tak sú príšerne drahé. 

ZdrojMashable

Komentáre k článku