Nobe 100 – štýlová retro trojkolka na elektrinu

ZDROJ | Nobe

V Estónsku sa pred časom zrodil projekt Nobe 100, malý elktromobil s retro dizajnom a elektrickým pohonom. Aby som nezabudol, má iba tri kolesá. Výrobca už hľadá investorov.

ZDROJ | Nobe

Nobe 100, malý elektromobil inšpirovaný vraj vozidlami ako Fiat 500 či Saab 96 a Messerschmitt KR175 je unikátny už na prvý pohľad. Retro prvky vidieť na každom kúsku tohto štýlového vozítka, veď si len pozrite ten interiér. Nobe 100 má byť aj na bežné jazdenie, hoci je iba trojmiestne.

ZDROJ | Nobe

Prekvapením je, že v aute nenájdete žiadny infotainment systém, dokonca ani žiadne retro rádio. V tlačovke spoločnosti sa ale píše o plne pripojenom vozidle a dokonca aj pripravenom na autonómnu jazdu. Zvláštne.

ZDROJ | Nobe

Navyše, či sú dva ovládače teploty pri volante na ovládanie klimatizácie, alebo iba klasickej ventilácie, je tiež otázne.

https://www.youtube.com/watch?v=tF7co276gaY

Elektromotory poháňajú všetky tri kolesá. Maximálna rýchlosť Nobe 100 je 110 km/h. Nie je to veľa, no Nobe 100 nie je určený na dlhé vzdialenosti. Napriek tomu má byť zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 5,9 sekundy.

ZDROJ | Nobe

Dojazd na jedno nabitie predstavuje 220 kilometrov. Nabitie má trvať iba 2 hodiny. Zaujímavosťou je, že Nobe 100 má špeciálnu samostatnú a navyše vyberateľnú batériu v tvare cestovného kufríka, ktorá živí svetlá, kúrenie či podľa Nobe aj rádio (kde však je?). Je v prednej časti kabíny.

ZDROJ | Nobe

Nobe 100 zatiaľ nie je vyrobený, výrobca hľadá investorov na spustenie výroby. Tí sa môžu už teraz prihlásiť cez portál Founded by me. Ak sa všetko vydarí podľa plánu, v roku 2020 by sme mali novinku vidieť aj v predaji. Cena by mala byť okolo 30 000 €.

https://www.youtube.com/watch?v=A55tjR9Ogws

ZdrojMyNobe.com

Komentáre k článku