Nižšia minimálna prenosová rýchlosť pri on-line hrách? Vďaka Orion zrejme áno

Bethesda Softworks ponúka riešenie Orion, ktoré zníži nároky na pripojenie pri hraní on-line hier.

Veľtrh E3 pravidelne sa konajúci v Los Angeles je vždy štedrý na novinky z hráčskeho osveta. Tento rok tomu nebolo inak. Spoločnosť Bethesda Softworks tu avizovala novú platformu, ktorá má výrazne skvalitniť hranie hier cez cloud. Nový systém Orion je zameraný na hráčov s nižšou rýchlosťou pripojenia.

ZDROJ | Youtube.com/IGN

Systém Orion si má rozumieť s veľmi širokou plejádou hier naprieč rôznymi streamovacimi službami. Ako výrobcovia avizovali, Orion nemá byť konkurentom, ale bude dopĺňať existujúce platformy. “Orion môže byť pridaný do akejkoľvek hry, môže byť použitý s akoukoľvek streamovacou platformou a vie byť prostriedkom na šetrenie peňazí, nakoľko šetrí prenesené dáta,” povedal riaditeľ Bethesda Softworks, James Altman.

Pozrite si30 hier, ktoré by ste si nemali nechať ujsť v rámci akcie Black Friday

Orion má fungovať tak, že niektoré úlohy deleguje priamo na herný engine, miesto toho, aby tieto úlohy boli riešené v sieti. Systém má podľa spoločnosti znížiť nároky na pripojenie pri vysoko kvalitnom streame až o 40%. Taktiež má dokázať skrátiť kódovanie obrazu o 30% a zefektívniť ďalšie výpočtové procesy, čím sa majú nároky pripojenie opäť klesnú.

Ak by Orion fungoval tak, ako ho tvorcovia prezentujú, dokázal by riešiť niektoré z výrazných problémov hráčov on-line hier. Napríklad, by mohol znížiť minimálnu požadovanú rýchlosť pripojenia. Stadia od Google žiada minimálnu rýchlosť pripojenia 25 Mbit/s, pomocou Orionu by mohla byť nižšia. Pre firmy by Orion mohol tiež znamenať menej dátových centier.

K riešeniu, samozrejme, musia zaujať postoj aj samotné streamovacie platformy. Podľa Altmana však neexistuje dôvod, prečo by Orion mali odmietnuť. Zároveň naznačil, že Bethesda Softworks sú v jednaní so štúdiami a vývojármi, no nešpecifikoval s ktorými. Prezradil však, že ich Doom Eternal, ktorý bude dostupný na Stadia, už bude bežať na Orione.

Zdrojbethesda.net,theverge.com

Komentáre k článku