NIU RQi-GT a TQi-GT – dvojica nadupaných motoriek na elektrický pohon

ZDROJ | NIU

Spoločnosť NIU na výstave CES 2020 ukázala, ako si predstavuje budúcnosť motoriek. Okrem športovej krásky NIU RQi-GT, ukázala aj šikovnú trojkolku TQi.

Motorka RQi-GT okrem vydareného dizajnu, ponúka maximálnu rýchlosť 160 kilometrov za hodinu a dojazd 130 kilometrov. Takýto dojazd ale dostanete iba pri priemernej rýchlosti 50 kilometrov za hodinu.

Pozrite siZnačka NIU sa môže pochváliť štýlovým skútrom, mopedom aj bicyklom

O pohon sa starajú dve batérie Panasonic, ktoré sa dajú vybrať. Z ďalších vymožeností motorke NIU RQi-GT nechýba adaptívny predný svetlomet, ktorý sa bude prispôsobovať podľa aktuálnej zákruty a funkcia ABS.

Motorka tiež dostane smart funkcie vrátane podpory pre 5G sieť, Bluetooth či GPS. V prípade, že by chcel motorku niekto ukradnúť, dá sa nájsť pomocou GPS signálu cez podporovanú aplikáciu. V tejto aplikácii si dokonca môžete pozrieť aktuálny tlak v pneumatikách.

ZDROJ | NIU

Druhou predstavenou motorkou je krytá trojkolka NIU TQi-GT. Tá dosahuje maximálnu rýchlosť 80 kilometrov za hodinu a má dojazd 240 kilometrov.

Trojkolka sa dokáže sama vyvažovať a mala by mať zabudované funkcie autonómneho riadenia vrátane automatického zaparkovania.

Trojkolke nebudú chýbať všetky smart funkcie aké dostane RQi-GT. Do nich patrí aj odomykanie/zamykanie motorky na diaľku a aktualizácie, ktoré je možné nainštalovať cez internetové pripojenie. Oba modely motoriek NIU disponujú TFT displejom, ktorý zobrazuje hlavné informácie o rýchlosti a dojazde.

Pozrite siSegway chystá už aj plne elektrické mopedy a motorky

Výroba motoriek by mala začať v druhej polovici tohto roku. Ceny zatiaľ spoločnosť NIU neprezradila.  Vďaka výrobe v Číne by ale ceny nemuseli byť závratne vysoké.

Pokiaľ vás motorky od NIU zaujali, prečítajte si náš článok o minuloročných modeloch skútra, mopedu a elektrického bicyklu, ktoré táto spoločnosť predstavila.

ZdrojNIU

Komentáre k článku