Nissany budú mať v roku 2015 inteligentné zrkadlá!

Pri naloženom batožinovom priestore, alebo v prípade, že na zadných sedadlách sedia traja cestujúci často majú vodiči problém s viditeľnosťou za vozidlo pomocou spätného zrkadla v interiéri. Práve tento problém sa Nissan snaží eliminovať pomocou svojho nového inteligentného spätného zrkadla, ktoré boli predstavené verejnosti počas ženevského autosalónu.

Nissan - inteligentné spätné zrkadlo

Inteligentné zrkadlo od Nissanu totiž môže fungovať ako úplne bežné zrkadlo, aké nájdete v každom aute, ale jednoduchým preklopením môže zobrazovať alternatívnu obrazovú informáciu, ktorú získava z kamery umiestnenej v zadnej časti auta. Samozrejme riešenie záložnej kamery, ktorá monitoruje dianie za autom nie je žiadna novinka. Unikátny je však v tomto prípade spôsob ovládania a to, že obraz je vysielaný priamo do zrkadla a nie na displej na palubovej doske, ako je tomu zvykom u iných riešení.

Pri tvorbe tohto inteligentného zrkadla musel Nissan vyvinúť displej s pomerom strán 4:1, ktorý by bolo možné umiestniť do zrkadla. Podľa vyjadrení spoločnosti Nissan bude nové zrkadlo dostupné ako doplnková výbava pre všetky vozidlá značky už v roku 2015.

Foto: Nissan

Komentáre k článku