Nissan Teatro for Dayz – obkolesia vás displeje

ZDROJ | Nissan

Nissan pripravuje na autosalón v Tokiu úplne šialenstvo, koncept mini auta do mesta s názvom Teatro for Dayz. V čom je tento krpec šialený? V tom, že posúva personalizáciu a zdieľanie na úplne novú úroveň a to aj napriek tomu, že na prvý pohľad by ste to do neho nepovedali.

Nissan Teatro for Dayz 10
ZDROJ | Nissan

Teatro for Dayz nezaujme ani tým, že o jeho pohon sa stará elektromotor, ako ani tým. že na prvý pohľad vyzerá možno ako niečo moderné do kuchyne, alebo tým, že disponuje kompaktnými rozmermi, ktoré sa tak hodia do veľkomesta. Čím však zaujme určite je to, že sa jedná o prvý koncept auta zameraný na digitálnu generáciu.

Hlavným poznávacím znakom digitálnej generácie je totiž snaha o zdieľanie pocitov a poznatkov a práve preto vznikol tento koncept. Nissan Teatro for Dayz je totiž v prvom rade zariadením pre konektivitu až v následne dopravným prostriedkom.

Nissan Teatro for Dayz 4
ZDROJ | Nissan

Celý interiér a dokonca aj časti exteriéru vozidla sú pokryté LED obrazovkami a akonáhle auto zaparkujete, môžete napríklad pomocou palubnej dosky, ktorá tiež predstavuje jednu veľkú obrazovku zdieľať svoje pocity s priateľmi. Tie môžete vyjadriť pomocou rôznych obrázkov, prípadne tém a samozrejme aj pomocou podsvietenia a iných prvkov. Displejmi sú dokonca aj samotné sedadlá, takže to, aký bude ich poťah je len na vodičovej fantázii.

Množstvo displejov má svoje výhody aj v prípade, že sa vyberiete na cestu. V tomto prípade je totiž priamo na vodičovi, kde si umiestni navigáciu, alebo ostatné ukazovatele. Voľnú ruku máte aj v tom, ktoré údaje počas jazdy chcete mať zobrazené, a ktoré nepovažujete pri jazde za potrebné. Nepotrebujete otáčkomer, palivomer, alebo teplotu, jednoducho si tieto parametre schováte.

Nissan Teatro for Dayz 3
ZDROJ | Nissan

Batérie, ktoré sa o pohon tohto škaredého káčatka starajú samozrejme môžu bezdrôtovo dobíjať váš smartfón. Zabudli sme ešte na niečo? Jasné, NIssan Teatro for Dayz vie samozrejme brázdiť cesty aj bez zásahu vodiča. Akokoľvek šialený, alebo dokonca škaredý sa tento koncept môže zdať v súčastnosti, je jasným náznakom toho, ako budú autá budúcnosti vyzerať. Budú kompaktné, praktické a hlavne poriadne prešpikované technológiami a možnosťami personalizácie.

ZdrojNissan

Komentáre k článku