Nissan NV300 od Studio Hardie je pojazdná stolárska dielňa

ZDROJ | Nissan

Automobilka Nissan a londýnske štúdio Studio Hardie opäť vytvorili čosi zaujímavé. Po mobilnej kancelárii v elektrickej dodávke e-NV200 prichádza dodávka na klasický pohon, ale s ekologickými riešeniami, NV300 s mobilnou stolárskou dielňou.

ZDROJ | Nissan

Studio Hardie si zobralo do parády dodávku Nissan NV300, ktorú prerobili do plnohodnotnej stolárskej dielne. Aby mohli ale všetky elektrické stroje fungovať, využili iné prvky z vozidiel Nissan. Konkrétne ide o staré batérie z elektromobilov LEAF, ktoré už svojim výkonom nepostačujú pre fungovanie elektromobilov, ale ako záložné zdroje sú stále plnohodnotne využiteľné.

ZDROJ | Nissan

Batérie Nissan Energy ROAM majú kapacitu 700 Wh, dobíjať ich je pritom možné aj pomocou solárnych panelov na streche dodávky. Batérie vraj vedia dodávať elektrickú energiu s výkonom 1 kW, čo stačí na väčšinu bežných elektrických náradí, resp. dobíjanie batérií do ručných strojov.

ZDROJ | Nissan

Studio Hardie sa s dodávkou poriadne vyhralo a všetko navrhlo na mieru. Samozrejme, z dreva. K dispozícii je nielen malá kancelária na tvorenie návrhov s tabletom, ale aj rozkladateľný pracovný pult, ktorý si majster rozloží kdekoľvek v exteriéri. Súčasťou interiéru je množstvo odkladacích miest na náradie.

ZDROJ | Nissan

Koncept tohto vanu Studio Hardie nebude reálne vyrábať, ide skôr o ukážku toho, ako si môže zručný majster vytvoriť niečo podobné aj doma. Nissan Energy ROAM batérie budú totiž v Európe dostupné od jari tohto roku.

ZDROJ | Nissan

ZdrojNissan

Komentáre k článku