Nissan má ideálnu hračku pre skalných fanúšikov Apple, elektrické kreslo!

ZDROJ | Nissan

Nissan v poslednej dobe vydáva jednu zaujímavosť za druhou. Po koncepte nového elektromobilu Leaf sa objavil nádherný BladeGlider a teraz prichádza s produktom, ktorý ocenia určite skalní fanúšikovia Apple a všetci, ktorí neradi stoja v radoch.

nissan-propilot-chair-2
ZDROJ | Nissan

Pozrite siNissan BladeGlider – 3-sedadlový elektromobil budúcnosti

Kreslo ProPILOT Chair je automaticky sa pohybujúce kreslo, ktoré ocenia tí, ktorým sa nechce čakať v radoch. Má to však jeden háčik.

Nissan kreslo vyrobil len ako koncept a na ukážku toho, aký je jeho nový systém ProPILOT, ktorý sa chystá uviesť na trh.

https://www.youtube.com/watch?v=uSAw6C-MnwU

Pozrite siNissan ProPilot – poloautonómny systém zatiaľ iba v Japonsku

Elektrické kreslo, teda presnejšie kreslo s elektrickým pohonom využíva kamerový a detekčný systém presne tak, ako spomínaný systém ProPILOT. Ten automaticky rozpoznáva prekážky a pohybuje sa v kolóne (v rade).

V tomto prípade vie stolička ProPILOT Chair sama prejsť na koniec radu, kde si môže sadnúť ďalší čakajúci.

nissan-propilot-chair-4
ZDROJ | Nissan

Aj vám sa vynára spomienka na kreslený film WALL-E? Presne v ňom boli v budúcnosti ľudia vykreslení ako individuá nepohybujúce sa po vlastných nohách, ale na plne autonómnych kreslách.

https://www.youtube.com/watch?v=5kngspqvHa0

Verím, že ProPILOT Chair tak ostane naďalej konceptom, predsa len na Segway človek aspoň stojí a balancuje.

Ak si však chcete ProPILOT Chair vyskúšať, budete mať šancu. Stačí zájsť do Japonska, kde je od včera vo vybraných reštauráciách k dispozícii niekoľko takýchto „čakacích“ stoličiek.

https://www.youtube.com/watch?v=pP1KGwMAAe8

 

ZdrojNissan

Komentáre k článku