Nissan e-NV200 WORKSPACe – prvá mobilná elektrická kancelária

ZDROJ | Nissan

Japonský Nissan v spolupráci s londýnskym štúdiom Studio Hardie predstavili upravenú verziu svojho elektrifikovaného vanu e-NV200. Nový Nissan e-NV200 WORKSPACe je špeciálne upravený pre terénnych pracovníkov, ktorí môžu mať v aute plnohodnotnú kanceláriu.

nissan-e-nv200-workspace-13
ZDROJ | Nissan

Nissan e-NV200 WORKSPACe je prakticky identický elektromobil, ako model e-NV200. Dôležité rozdiely sú však vo vnútri.

V inak úložnom priestore s objemom 4,2 m³ s presklenou strechou je skladací stôl, počítač s dotykovým displejom, Wi-Fi, RGBW LED svetlá ovládané cez smartfón, bezdrôtová nabíjačka na smartfón, bezdrôtový audio systém, mini chladnička či dokonca kávovar.

nissan-e-nv200-workspace-12
ZDROJ | Nissan

Zadné krídlové dvere je možné otvoriť dokorán a tak vytvoriť akýsi „openspace“ pracovný priestor.

Hoci ide o koncept kancelárie budúcnosti, novinka ukazuje, ako by mohol Nissan spĺňať špecifické požiadavky svojich zákazníkov. Nissan tento smer nazýva Intelligent Mobility a má ísť o to, ako automobilka vníma zmenu pohľadu majiteľov automobilov na vozidlá.

nissan-e-nv200-workspace-4
ZDROJ | Nissan

Podľa výrobcu má stáť kilometer jazdy na tomto aute len 0,03 €, čím má byť ekonomicky efektívnou náhradou za klasický kancelársky priestor.

Zaujímavosťou prerobenej kabíny je aj miesto / úchyt na skladací bicykel Brompton Bike pre prípad, že majiteľ bude nútený ísť niekam, kam sa už autom nedostane.

nissan-e-nv200-workspace-1
ZDROJ | Nissan

Pod kapotou má batériu, ktorá dodáva dojazd na úrovni 170 kilometrov na jedno nabitie. Z 0 na 80% kapacity sa dobije za 30 minút.

Kedy a za akú cenu sa dostane Nissan e-NV200 WORKSPACe na trh nie je známe.

ZdrojNissan

Komentáre k článku