Nirvana – slúchadlá s masážnymi náušníkmi

Na Kickstarteri často nájdeme aj skutočne bláznivé projekty. Jedným takým sú aj slúchadlá Nirvana, ktoré majú používateľa masírovať počas nosenia.

https://youtu.be/r_J_UHouGYs

Slúchadlá sa postupom času, ako všetko ostatné, zlepšujú. Výrobcovia sa čoraz častejšie spoliehajú aj na bezdrôtové alternatívy ku svojim modelom, aktívne odhlučnenie sa stáva postupne vyspelejším a nechýbajú ani rôzne gestá na ich ovládanie. Slúchadlá s masážnymi náušnikmi sme tu ale ešte nemali a Nirvana chce tento fakt zmeniť.

ZDROJ | Kickstarter

Nový projekt sa sústredí skôr na masáž ako na hudobné podanie, ktoré z týchto slúchadiel používateľ ani nedostane. Vnútri Nirvana sa nachádzajú masážne body, ktoré na ucho vyvíjajú tlak, špecificky na nervus vagus. Ucho je totiž jedinou časťou tela, kde je tento nerv fyzicky dostupný. Podľa tímu, ktorý za projektom stojí, je takzvaný blúdivý nerv zodpovedný za 75 % celého parasympatického nervového systému.

ZDROJ | Kickstarter

Slúchadlám samozrejme nechýba ani niekoľko módov. Štyri profily tvoria ranný meditačný mód, rýchle prebratie, relaxačný profil a režim na zaspanie. Na zariadení podľa videa nájdeme tlačidlo na vypnutie, ale aj ovládanie hlasitosti. Na stránke Nirvana sa nespomína na čo tam je, možno sa slúchadlá neskôr dočkajú aj podpory zvukového prejavu.

ZDROJ | Kickstarter

Niektorým by sa navyše mohlo zdať, že tvorcom gadgetu ušiel jeden podstatný detail. Je ním rozmer slúchadiel, ktorý môže byť napríklad pri zaspávaní problémovým.

Nirvana sa začne prvým kupujúcim posielať už v auguste tohto roka. Najnižšia cena, za ktorú sa dá gadget kúpiť je 179 dolárov a táto ponuka je obmedzená na 100 kusov. Ak vás teda nápad zaujal a chcete svoje uši rozmaznať, môže vás tešiť aj fakt, že ich kúpite najlacnejšie.

Komentáre k článku