nipi – smart chladnička a solárny generátor jednom

ZDROJ | nipi coolers

Na portáli Indiegogo sa objavil ďalší zaujímavý produkt, ktorý sa na leto hodí ako uliaty. nipi je totiž chladiaci box, ktorý je navyše schopný produkovať elektrickú energiu pre vaše gadgety.

https://www.youtube.com/watch?v=KkrDfh5_lmE

Po troch rokov vývoja start-up nipi coolers prišiel s produktom, ktorý je síce ešte len vo fáze konceptu, no už na prvý pohľad vyzerá super. Snáď ale neskončí, ako „slávna“ chladnička Coolest Cooler, ktorá vyzbierala od ľudí obrovskú sumu peňazí, ale produkt sa k nim nikdy nedostal.

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

nipi 3
ZDROJ | nipi coolers

Nipi je pomerne veľký chladiaci box, ktorý je vybavený veľkými kolieskami a masívnou rúčkou, vďaka čomu ho vraj nie je problém prepravovať ani v drsnejšom teréne. Nipi je vraj dostatočne odolný na to, aby na ňom mohol sedieť i človek.

Na bokoch má dvojicu LED svetiel, ale aj 2 USB porty pre nabíjanie gadgetov. Celá konštrukcia je pritom vytvorená tak, aby odolala i nepriazňam počasia.

Vo vnútri je však priehradka pre drobné osobné veci s ďalšími dvoma USB portmi na nabíjanie.

nipi 12
ZDROJ | nipi coolers

Výrobca pritom tvrdí, že nipi je navrhnutý tak, aby ho bolo možné rýchlo opraviť – každá jedna časť sa dá odpojiť a vymeniť za novú.

Chladiaci box nipi je možné nabíjať cez klasickú zásuvku, ale aj cez autonabíjačku či 12 W solárny panel. Ten je dodávaný spolu s boxom a podľa výrobcu ide o najpokročilejší panel na trhu.

Čo to znamená v praxi, nevieme. Má však dodávať 1 984 mA pri 6V. Panel je tiež odolný voči vode, takže ani pri rybačke či dlhej noci plnej pitia sa oň nemusíte báť.

nipi 1
ZDROJ | nipi coolers

Chladiaci box nipi je zároveň schopný udržať potraviny či nápoje studené počas 6 dní. Vďačí za to špeciálnej izolácii, ktorá neprepustí žiadne teplo dovnútra. Kapacita boxu je vraj takmer 47 litrov.

nipi 6
ZDROJ | nipi coolers

Vo vnútri je zabudovaná 14 000 mAh Li-Pol batéria, ktorú je však možné za príplatok 49 USD zdvojnásobiť na 28 000 mAh. Rovnako môžete znásobiť rýchlosť jej dobíjania v exteriéri pomocou dvojice alebo trojice solárnych panelov s cenou 55 USD za kus.

Hoci je horúce leto už teraz a nipi si môžete objednať, využijete ho až o rok. Výrobca totiž plánuje prvé zásielky s finálnym produktom posielať až v marci 2017.

Chladiaci box nipi si môžete predobjednať cez Indiegogo s cenou od 195 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=9f8J3oDWTy0

ZdrojNipicoolers.com

Komentáre k článku