Nintendo 3DS: nová herná konzola s 3D bez okuliarov!

Nintendo nie je u hráčov neznámy pojem. Po skvelej konzole Nintendo DS, úspechoch Wii konzoly a Wii diaľkového ovládača prichádza s ďalším unikátom. Nová konzola Nintendo 3DS totiž ponúka 3D hry.

Nintendo 3DS red

V roku 2004 sme po prvýkrát videli hernú konzolu Nintendo DS, ktorá zmenila svet hier. V porovnaní s konkurenciou síce vyzerala ako čínska hračka, zato ponúkla dotykový displej, príjemnú cenu či množstvo hier. Ešte väčšiu revolúciu vo svete hier prinieslo Nintendo s predstavením hernej konzoly Wii s diaľkovým Wii ovládačom. Po takýchto úspechoch sa očakávalo opäť niečo výnimočné.

Nintendo 3DS blue 1

3D hry bez okuliarov

Fanúšikov pravdepodobne nesklameme. Na E3 Expo 2010 bola totiž oficiálne predstavená úplne nová generácia prenosnej hernej konzoly Nintendo 3DS, ktorá ponúka opäť niečo naviac. Už z názvu zaregistrujete tento rok toľko skloňovanú skratku 3D. Tentokrát však nebude 3D, ako ho poznáme, s okuliarmi. Nintendo 3DS totiž ponúkne hranie hier v 3D bez nutnosti používať 3D okuliare. Nie je to skvelé? Nintendo 3DS má horný 3,5-palcový displej (škoda, očakával sa väčší) a spodný 3-palcový s možnosťou dotykového ovládania. Disponuje taktiež trojicou kamier, ktoré sa starajú o 3D efekty a pomocou dvojice z nich dokážete vytvárať i 3D fotografie. Zároveň konzole nechýba snímač pohybu, gyroskop ani atraktívny Slide Pad. Výrobca zároveň uviedol, že s novou konzolou príde na trh množstvo nových hier, ktoré už budú využívať aj výhody nového riešenia. Spomeňme napríklad StarFox 64 3D či Mario Kart, taktiež v 3D.

Nintendo 3DS blue 2

Komentáre k článku