Ninebot S MAX – Segway presúvadlo tentokrát dostalo aj volant

ZDROJ | Ninebot

Firma Ninebot (Segway) je známa svojimi balančnými presúvadlami. Najnovší prírastok Ninebot S MAX dostal volant, ktorý zjednoduší ovládanie.

Volant je vysúvateľný a disponuje aj displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť. Ninebot S MAX ponúka prepojenie so smartfón appkou, v ktorej si viete pozrieť aktuálne informácie o dojazde či nabití. Taktiež platí, že spomínaný volant si viete zasunúť a presúvadlo používať ako staršie Segway modely pomocou balansovania.

Pozrite siNajlacnejšie Lamborghini so 4 kolesami bude vyrábať Ninebot by Segway

Čo sa týka terénu, kolesá by mali zvládnuť rôzne druhy povrchov. Nechýba vodotesnosť a možnosť 15 % stúpania. Samozrejmosťou sú svetlá, aby sa dalo jazdiť aj v noci. Okrem iného, novinka dostala aj kovový stojan.

Maximálna rýchlosť je 20 kilometrov za hodinu a dojazd na jedno nabitie je 38 kilometrov. Kapacita batérie je 432 Wh a hmotnosť je iba 22 kilogramov, čo je porovnateľné s elektrickým bicyklom. Nabíjanie by malo trvať maximálne 4 hodiny. Výkon motora je 4 800 W.

ZDROJ | Ninebot

Pozrite siNinebot Go-kart Kit – premeňte svoj Segway na motokáru

Najzaujímavejšou devízou novinky je však možnosť transformácie presúvadla na motokáru. Pomocou tzv. Gokart Kit, o ktorom sme písali pred dvomi rokmi, tak dostanete ďalší dopravný prostriedok s maximálnou rýchlosťou 37 kilometrov za hodinu a 900 W motorom. Segway spolu s Gokart Kit bude stáť 1698 dolárov.

Oficiálna cena novinky je 1 099 dolárov. Momentálne sa však dá predobjednať na stránke Indiegogo za zvýhodnenú cenu 899 dolárov alebo 739 €. Jediným problémom je, že Ninebot S MAX bude posielaný len na americký a kanadský trh. Dostupný by mal byť od apríla 2021. Na rozdiel od predchodcov je nový Ninebot S MAX výrazne lacnejší.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku