Ninebot mini: lacný Segway z dielne Xiaomi

ZDROJ | Xiaomi

Segway, teda mestské približovadlo sa v zahraničí už niekoľko rokov teší pomerne veľkej obľube. V našich končinách je to skôr len turistická zábava, pretože cena nového Segwaya stále prekračuje 3 000€.

Segway, ako ho poznáme však dostane konkurenciu a to približovadlo s názvom Ninebot mini. V podstate sa ale nedá hovoriť o konkurencii. Spoločnosť Ninebot totiž na jar kúpila Segway, takže z americkej značky sa stala čínska. Za značkou Ninebot totiž stojí spoločnosť Xiaomi.

ninebot mini 02

Nový Ninebot mini je spratnejší a menši od svojho staršieho brata, na prvý pohľad vidno, že mu chýbajú držadlá na ruky, balancovanie zostáva teda čisto záležitosťou nôh. Ninebot mini dokáže vyvinúť rýchlosť 16 km/h, zdolá päťnásťstupňové prevýšenie a na jedno nabitie dokáže prejsť 22 kilometrov. Váha nepresahuje 13 kg a podľa oficiálnych vyjadrení výrobcu je ľahko spratný do kufra auta.

Pozrite siStaňte sa kráľom mesta s elektrickým jednokolesovým (bi)cyklom

Jednoznačne najzaujímavejším, možno až šokujúcim, lákadlom na Ninebot mini je jeho cena. Rôzne modely Segwayu sa pohybujú v tisíckach eur, uvádzacia cena Ninebot mini je 315 dolárov, teda približne 278€, čo predstavuje menej ako desatinu ceny Segwaya. Tým sa takáto forma prepravy po meste stáva oveľa dostupnejšou aj v našich končinách a možno nás čaká malá pouličná revolúcia.

https://www.youtube.com/watch?v=0p1xNkKCF_U

Na ňu si ale budeme musieť predsa len ešte počkať. Predaj Ninebot mini na domovskom čínskom trhu začína 3. novembra, no dostupnosť pre zvyšok sveta zatiaľ nie je známa.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku