Nimbus Halo – elektrická trojkolka budúcnosti

ZDROJ | Nimbus

Po dlhej dobe tu máme opäť elektrickú trojkolku. Nimbus Halo chce preraziť vďaka dôrazu na bezpečnosť a aerodynamiku.

Elektrické trojkolky nie sú v technologickom svete žiadnou novinkou. V minulosti sme tu mali retro trojkolku Nobe 100, štýlový model Wello Family či sci-fi trojkolku AKO Trike. Najnovší príspevok do rodiny trojkoliek, Nimbus Halo, chce priniesť prienik medzi motorkou, autom a elektrickým vozidlom. Výsledkom je trojkolka, ktorá má byť bezpečnejšia ako motorka, menšia ako auto a ekologicky čistá ako elektromobil.

ZDROJ | Nimbus

Pozrite siAKO Trike – litovská elektrická trojkolka z budúcnosti

Maximálna rýchlosť trojkolky je 80 kilometrov za hodinu. Spotreba energie by mala maximálna dosahovať 5,6 kWh na 100 kilometrov. O elektrickú energiu sa postará 8,1 kWh batéria, ktorá ponúkne maximálny dojazd na jedno nabitie 126 kilometrov. Hmotnosť trojkolky je 290 kilogramov.

Nimbus Halo sa bude dať kúpiť aj s väčšou 12,4 kWh batériou, ktorý postačí na dojazd 191 kilometrov. Hmotnosť tohto modelu je 315 kilogramov. Nabíjanie najvýkonnejšou level 3 nabíjačkou by malo trvať maximálne 45 minút.

Použité materiály by mali chrániť vodiča aj zadného pasažiera okrem poveternostných podmienok aj pred prípadnými nehodami. Trojkolka tiež disponuje aj tromi airbagmi. Z ďalších funkcií tu nájdeme automatizované núdzové brzdenie, ABS či sledovanie jazdných pruhov.

ZDROJ | Nimbus

Pozrite siAptera predstavila elektrickú trojkolku s extrémnym dojazdom

Cena začína na 6 430 dolároch a v rámci výbavy si môžete dokúpiť klimatizáciu či dotykový displej. Zaujímavosťou je, že zákazníci si budú môcť trojkolku aj prenajať za cenu 99 dolárov mesačne pri ročnej viazanosti. Rezervácie by mali začať koncom leta 2021. Predaj by nemal byť zameraný iba na USA, ale aj na Európu a Južnú Ameriku. Prvé kusy by mali doraziť v priebehu roku 2022. Do Ázie v roku 2023.

ZdrojNimbus

Komentáre k článku