Nikon oslavuje stovku, pripravil špeciálne edície svojich produktov

ZDROJ | Nikon

Spoločnosť Nikon predstavila rad produktov a spomienkových predmetov vydávaných pri príležitosti 100. výročia založenia spoločnosti. To oslávi už 25. júna 2017. V kolekcii nájdeme top zrkadlovky s unikátnou farbou, ale aj viacero typov príslušenstva či dokonca fotoaparát z kryštálov.

ZDROJ | Nikon

Nikon už od svojho založenia v roku 1917 (vtedy ešte pod názvom Nippon Kogaku K.K), vždy vyrábal unikátne produkty, ktoré posúvali hranice možností v oblasti optických technológií a jemnej mechaniky.

Špeciálna edícia, pre ktorú je charakteristické použitie loga 100. výročia a špeciálna povrchová úprava produktov, zahŕňa dve digitálne zrkadlovky – vlajkové lode spoločnosti Nikon, sériu troch objektívov NIKKOR so svetelnosťou f/2,8 a tiež edíciu troch ďalekohľadov.

V ponuke je tiež mimoriadna zbierka spomienkových predmetov. Všetky si detailne môžete pozrieť aj na webe Nikonu. Ceny výročných produktov si ale Nikon necháva pre seba.

ZDROJ | Nikon

Špeciálna edícia fotoaparátu Nikon D5

Digitálna jednooká zrkadlovka D5 je vlajkovou loďou spoločnosti Nikon. Táto edícia odkazuje na dedičstvo vlajkového modelu, povrch je ladený v kovovo sivej úprave a na tele je vyrazená značka, ktorá pripomína zásluhy spoločnosti Nikon v oblasti prieskumu a štúdia vesmíru. Súčasťou edície je tiež podrobná výročná brožúra.

ZDROJ | Nikon

Špeciálna edícia fotoaparátu Nikon D500

Táto limitovaná edícia fotoaparátu D500 s kovovo sivým povrchom a logom pripomínajúcim 100. výročie. Výrobok je dodávaný v exkluzívnom kovovom puzdre s logom a sériovým číslom. Súčasťou edície je tiež špeciálny kryt tela a kožený popruh s logom.

ZDROJ | Nikon

Špeciálna edícia objektívu AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR

Súčasťou tejto pamätnej edície objektívu AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR sú jednotlivé sklenené prvky vnútornej mechaniky, ktoré pomáhajú vytvoriť bližšiu predstavu o tom, akým spôsobom tento objektív dosahuje charakteristické kresby. Dodáva sa v puzdre spolu so stojančekom.

ZDROJ | Nikon

Séria troch objektívov NIKKOR so svetelnosťou f/2,8

Objektívy NIKKOR sa stali synonymom pre optické technológie spoločnosti Nikon. Táto výročná séria obsahuje tri zoomové objektívy so svetelnosťou f/2,8, ktoré značku NIKKOR reprezentujú najlepšie – širokouhlý AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8G ED, štandardný AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR a teleobjektív AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR. Na všetkých troch objektívoch je vyryté pamätné sériové číslo.

ZDROJ | Nikon

Špeciálna edícia dvoch ďalekohľadov WX 7×50 IF a WX 10×50 IF

Oba modely celkom nových ďalekohľadov série WX sú označené unikátnym sériovým číslom, ktoré je vygravírované na hornej strane spojovacieho kĺbu a logom 100. výročia, ktoré sa nachádza na základni spojovacieho kĺbu, k obom ďalekohľadom sa navyše dodáva špeciálny kožený popruh WX pripomínajúci 100. výročie. Tieto ďalekohľady budú vydané v limitovanom počte iba 100 kusov (pre oba typy spolu).

ZDROJ | Nikon

Špeciálna edícia ďalekohľadov 8×30 E II

Nikon pripravil pamätnú edíciu ďalekohľadu 8×30E II. Táto edícia obsahuje pamätné logo a exkluzívnu povrchovú úpravu v metalickej šedej farbe. Súčasťou balenia je tiež špeciálne pútko s puzdrom.

ZDROJ | Nikon

Krištáľový Nikon Model I

Prekrásna krištáľová reprodukcia prvého 35mm fotoaparátu Nikon Model I z roku 1948, ktorý vyrobila spoločnosť Swarovski*, popredný svetový výrobca krištáľového skla.

ZDROJ | Nikon

Kolekcia pamätných odznakov

V tejto kolekcii fazónových odznakov je vyobrazená väčšina obľúbených a historických produktov a logá spoločnosti Nikon používané v minulom storočí.

ZDROJ | Nikon

Miniatúra fotoaparátu Nikon F

Verná reprodukcia historického fotoaparátu Nikon F, prvej vlajkovej lode spoločnosti Nikon a prvého fotoaparátu, ktorý nastavil štandard pre jednooké zrkadlovky na celom svete. Model je v mierke 1:2.

ZDROJ | Nikon

Luxusný popruh k fotoaparátu

Je vyrobený z kvalitnej talianskej kože, ktorá sa časom a používaním zušľachťuje.

ZDROJ | Nikon

ZdrojNikon

Komentáre k článku