Nikon COOLPIX W300 – odolný kompakt s 4K Ultra HD videom

ZDROJ | Nikon

Japonský Nikon prekvapil novým odolným kompaktom série COOLPIX, no už pod novým označením W. Doteraz sme sa stretávali s odolnými kompaktmi v sérii AW. Novinka má dizajn podobný predchodcom, no vo vnútri je nová.

ZDROJ | Nikon

Nikon COOLPIX W300 prichádza takmer po dvoch rokoch od modelu AW130. Hoci dizajn sa veľmi nezmenil, výrobca zmenil jeho vnútro. Telo má prakticky totožné rozmery – 111,5 x 66 x 29 mm, hmotnosť poskočilo o 10 gramov na 231 g. Nechýba xenónový blesk či LED dóda na prisvecovanie videí. Mierne sa zmenil predný grip, ktorý už ale nemá značku NFC. Rýchle párovanie sa tak nekoná.

ZDROJ | Nikon

Telo z kovu a plastu je odolné voči vode (do 30 m), mrazu (do – 10° C), prachu, vlhkosti či pádom (do 2,4 m). Pod zapuzdreným objektívom s rozsahom 24 – 120 mm (5x zoom) a svetelnosťou f/2,8-f/4,9 je na prvý pohľad rovnaký BSI CMOS snímač.

Má veľkosť 1/2,3″ a 16 Mpx rozlíšenie. Citlivosť snímača je tiež rovnaká – ISO 125 – ISO 6 400. Novinkou je však možnosť natáčať nielen Full HD, ale aj Ultra HD videá pri 30 fps. Full HD je pritom možné natáčať pri 60 fps.

ZDROJ | Nikon

Novinkou je funkcia Short Movie Show pre tvorbu 30-sekundových klipov s možnosťou priameho zdieľania. Na to je W300-ka pripravená dokonale. Okrem Bluetooth modulu má ja Wi-Fi. Cez vzduch sa tak vie pripojiť k smartfónu s appkou SnapBridge pre zálohovanie či zdieľanie multimediálnych súborov.

Vo výbave ale nechýba ani GPS modul, elektronický kompas barometer, hĺbkomer a výškomer. Nikon W300 využíva hybridnú stabilizáciu, kombináciu optickej a digitálnej stabilizácie. Kontinuálne dokáže W300-ka fotiť do rýchlosti 7 fps, no len 5 obrázkov v sérii. Na ostrenie využíva autofókus na báze detekcie kontrastu.

ZDROJ | Nikon

Najväčším prekvapením je upustenie od OLED displeja, ktorý nahradil TFT LCD displej. VGA rozlíšenie a 3-palcovú uhlopriečku si však zachoval. Výklopný stále nie je.

Novinka sa bude predávať v troch známych farbách – čiernej, žltej a oranžovej za takmer 390 dolárov, resp. eur.

ZDROJ | Nikon

ZdrojNikon

Komentáre k článku