Nike Adapt Huarache – tenisky s automatickým šnurovaním a svetielkami

ZDROJ | Nike

Americká spoločnosť Nike už dávno dokazuje, že chce prinášať na trh tenisky, o ktorých sa bude hovoriť. V 1991 predstavila model Huarache prekvapoval nielen názvom (indiánske sandále), ktoré sú dodnes vraj najpohodlnejšie tenisky. Teraz prichádza s modelom Adapt Huarache.

Pozrite siNike Adapt BB – šnúrky za vás zaviaže váš iPhone

ZDROJ | Nike

Smart tenisiek sme už mali na stránkach TECHBOXu mnoho, vrátane tenisiek Nike z januára tohto roku. Aj v ich prípade je v teniskách všetok hardvér vrátane dvoch LED diód po stranách. Nike označuje Adapt Huarache revolučnými teniskami.

Pozrite siNike PG2 – tenisky pre fanúšikov PlayStation so svetlami aj vibráciami

Súčasťou tenisiek Adapt Huarache je technológia FitAdapt, ktorá sa stará o presné dotiahnutie šnúrok. V tomto prípade sú viditeľné na vonkajšej časti tenisiek. Systém poháňa elektromotor. Ten zas poháňa integrovaná batéria s bezdrôtovým nabíjaním.

ZDROJ | Nike

Ovládať ich je možné aj cez mobilnú appku. V prípade tohto modelu je rozhranie appky možné upraviť podľa farby Huarache. Zároveň je v aplikácii aj niekoľko presetov pre rýchlejšie ovládanie podľa konkrétnej situácie – šport, pohyb, oddych apod. Tenisky je možné ovládať aj cez appku v smart hodinkách Apple Watch, alebo pomocou Siri, aj cez tzv. Skratky.

ZDROJ | Nike
ZDROJ | Nike

Nový model Nike Adapt Huarache sa dostane do predaja 13. septembra u vybraných predajcov. Cenu Nike nezverejnil, budú však niekoľko stoviek eur.

ZDROJ | Nike

 

ZdrojNike

Komentáre k článku