Nie len Bitcoin je na nových maximách! Pozrite si krátky súhrn trhu

ZDROJ | tradingview.com

Tento týždeň sa znova niesol v duchu prekonania nového maxima. Tentokrát to Bitcoin dotiahol hodnotu takmer 65 000 amerických dolárov.

Posledných pár týždňov nám kryptomenový trh z pohľadu ceny tých najväčších kryptomien neprinieslo takmer nič (okrem šialeného rastu BNB alebo optimizmu ohľadom ceny XRP po súdnych procesoch). Najmä Bitcoin, alebo Ethereum, ale nerobili žiadne významné pohyby, či už smerom hore alebo dole a videli sme tak po dlhšom čase čiastočné obdobie stagnácie či akumulácie (každý si to určite nazve podľa seba).

ZDROJ | coindesk

To sa nám ale postupne mení, keďže sa zdá, že sa postupne najmä kryptomeny z TOP 10 poriadne prebúdzajú a začínajú sa šplhať nad svoje doterajšie maximá. Aj keď žiadna z nich ešte nespravila nejaký extrémny alebo rozhodný pohyb smerom hore (opať treba doplniť, že okrem BNB či XRP a dokonca už aj Dogecoin), ideálne podporený poriadnym nákupným objemom, aj tak sa už vieme zamýšľať nad tým, či kryptomeny práve teraz nechytia druhý dych a nevytlačia sa zase o pár podstatných cenových hladín vyššie.

Maximálne hodnoty tu aj tam

Okrem Bitcoinu, ktoré prekonalo svoje maximum a dostalo sa nad hranicu 64 000 dolárov, pomaly atakujúc 65 000 dolárov, svoje maximum ešte prekonal aj najväčší altcoin, Ethereum. Tejto kryptomene sa síce nepodarilo dostať sa cez úroveň 2 400 dolárov, no napriek tomu prekonala svoje predchádzajúce maximum na úrovni približne 2 200 dolárov. Dnes sa už pohybujeme na úrovni 2 500 dolárov.

ZDROJ | CoinStaker

Novým výšinám sa teší aj kryptomena Cardano, ktorá sa dostala po prvý krát nad úroveň 1,5 doláru (konkrétne na 1,54 dolárov) čím prekonala svoje doterajšie maximum z hodnoty 1,48 doláru, ktorú už testovala niekoľko krát. Maximum si pred 2 dňami vytvoril aj token UNI, ktorý sa dostal rovných 38 dolárov, pričom si iba o máličko prekonal svoje predošlé maximum zo sumy 37,6 dolára.

Asi najsuverénnejšie si svoje maximum prekonalo nielen BNB, ktoré ale teraz naberá dych pravdepodobne na ďalší zbesilý pohyb, ale takisto aj meme kryptomena Dogecoin. Tá sa dvoma obrovskými zelenými dennými sviečkami dostala z úrovne 0,073 doláru na svoje aktuálne maximum 0,1392 doláru. Práve týmto pohybom sa rovnako vyšvihla priamo až do TOP 10, z ktorej vytlačila Chainlink, ktorý si taktiež robí svoje nové maximum na hranici takmer 38 dolárov.

To sú všetky kryptomeny, ktoré si už stihli prekonať za posledných pár dní či hodín svoje maximálne hodnoty. Kryptomenám ako Litecoin, Polkadot či XRP sa to síce ešte nepodarilo, no ich grafy sú poriadne žhavé a čím ďalej, tým viac začína byť reálne, že by sa aj tieto kryptomeny mohli pozrieť na svoje nové maximálne hodnoty.

ZDROJ | Oracle Times

Najbližšie k tomu má práve Polkadot, pre ktorú bude prekonanie hranice 46,5 dolárov (aktuálne maximum), pri svojej momentálnej cene 43,5 doláru pravdepodobne najjednoduchšie. Litecoin by musel narásť ešte približne o 100 dolárov, aby zo svojej momentálnej ceny 275 dolárov prekonal maximum z roku 2018 pohybujúce sa na hranici okolo 360 dolárov.

Ripple by musel zo svojej momentálnej ceny okolo 2 dolárov ešte narásť o približne 1,4 doláru na to, aby svoje ATH mohol prekonať. To sa síce môže zdať ako veľmi veľa, na druhú stranu treba dodať, že iba pred mesiacom bola cena XRP na hranici 0,5 doláru a tak by takýto skok nemusel byť vôbec tak prekvapujúci.

 

Komentáre k článku