Niantic chce so svojím softvérom priniesť kvalitnejšie AR hry

Niantic Real World Platform. Tak sa volá softvérová platforma, ktorá má svojimi funkciami konkurovať či dokonca predčiť hráčov akými sú Apple či Google.

Niantic nemusí pre každého znieť ako „známa firma“, no je to práve táto spoločnosť, ktorá stála pri zrode fenoménu s názvom Pokémon Go. Tých pár mesiacov, ktoré bola hra skutočným hitom ju hralo denne viac ako 20 miliónov používateľov, pričom počet stiahnutí prekročil hranicu 100 miliónov. Niantic tak počas tohto obdobia nazbieral hromadu potrebných informácií, ktoré chce teraz využiť.

Softvérová platforma Niantic Real World Platform nepatrí medzi nováčikov. Okrem Pokémon Go ju využívajú hry ako pripravovaný Harry Potter: Wizards Unite či Ingress, ktoré spájajú prvky rozšírenej reality s tradičným herným zážitkom.

Nedávno sa platforma navyše rozrástla o spoločnosti Escher Reality a Matrix Mill, ktorá pracuje aj so strojovým učením. A práve strojové učenie od Matrix Mill má priniesť AR nové rozmery, keď sa bude starať o to, aby sa objekty v rozšírenej realite správali ako tie tradičné. Príkladom je Pikachu, ktorý sa môže schovať za osobu či kvetináč v reálnom čase. To bolo doteraz veľkým problémom, pretože okolie bolo chápané ako 2D.

https://youtu.be/7ZrmPTPgY3I

Ďalšou funkciou na ktorej Niantic pracuje je rozpoznanie objektov. Trénovaním platformy s prvkami umelej inteligencie by aplikácia mohla automaticky odlíšiť strom a dotvoriť ku nemu vtáky. Ďalším príkladom pri hľadaní Pokémonov môže byť výskyt len niektorých z nich napríklad priamo na jazere.

Poslednou zaujímavou novinkou je projekt s kódovým označením Neon. Ide o zdieľané AR prostredie, do ktorého sa môžu hráči pripojiť. Niantic z dôvodu nízkej latencie vynechal spojenie so serverom a spolieha sa len na rádiové veže.

https://youtu.be/dO1NpT2SSX4

Spoločnosť doteraz svoju platformu úzko zdieľala s veľkými hráčmi. To by sa ale teraz mohlo zmeniť a Niantic prijíma prihlášky od uchádzačov. Implementácia Niantic Real World Platform medzi menej známymi hrami by preto mohla prísť skôr, ako si myslíme.

ZdrojNiantic

Komentáre k článku