Nezničiteľný tablet Panasonic Toughbook A3 za šialenú cenu

ZDROJ | Panasonic

Svet tabletov so systémom Android ponúka pestrý pohľad na kreativitu výrobcov. Od tých badgetových za niekoľko desiatok eur až po tie s cenovkou nad tisíc. V tejto súťaži sa stáva zrejme víťazom novinka od Panasonicu, Toughbook A3.

Panasonic tento týždeň rozšíril svoje portfólio tabletov o nový model. Je to odolné zariadenie určené pre využitie vo výrobnej sfére, pohotovostnej službe, pre pracovníkov v teréne, dopravcov či logistických operátorov.

ZDROJ | Panasonic

Novinka spĺňa certifikát MIL-STD-810H a IP65 (odolnosť voči vode do 1,5 metra a prachu). Poháňa ho Qualcomm Snapdragon Octa-Core SDM660 (1,8 GHz – 2,2 GHz) s 4 GB RAM a 64 GB eMMC úložným priestorom. Pamäť sa dá rozšíriť cez micoSD kartu. Nechýba slot na SIM pre mobilný internet (4G LTE), Wi-Fi a Bluetooth. Mierne začudovanie však vzbudzuje nainštalovaný Android 9 Pie.

Pozrite siPanasonic Toughbook 20 – odolné škaredé káča s výdržou 17 hodín

Toughbook A3 je vybavený 10,1-palcovým LCD displejom FHD+ so špičkovým jasom 500 nitov, ten podporuje ovládanie v daždi a v rukaviciach.

Výdrž na jedno nabitie je 9 hodín, 15,5 hodín dostanú používatelia, ktorí si priplatia za verziu s vyššou kapacitou. Panasonic Toughbook A3 je navrhnutý na používanie a prezeranie za všetkých svetelných a poveternostných podmienok. Porty je možné nakonfigurovať tak, aby vyhovovali potrebám jeho využitia.

ZDROJ | Panasonic

Tablet sa dodáva s rozšírenou sadou rozhraní vrátane USB-C (USB 3.0) a USB-A (USB 2.0). Okrem nich sú tu tri rôzne možnosti prispôsobiteľného portu modulov v piatich rôznych kombináciách (čítačka čipových kariet, čítačka čiarových kódov príp. ďalšieho USB-A (USB 2.0).

Zariadenie podporuje Panasonic COMPASS 2.0, sadu nástrojov na správu podniku pre robustné tablety a vreckové zariadenia Panasonic Toughbook s operačným systémom Android.

Keďže ide o zariadenie určené do priemyslu, ráta sa s vyššou cenou. Panasonic si za svoj model účtuje v základnej konfigurácii 2 699 dolárov, čo sa nám už zdá prehnane vysoká suma. Potom ako Microsoft stiahol podporu pre mobilné OS Windows Embedded CE a Windows Embedded Handheld však Toughbook A3 veľkú konkurenciu nemá.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku